Peržiūrėta 1324
0

 

Bla bla bla… 🙂 apseikime be ilgų įžangų ir iš karto prie svarbiausių įvykių.

Šią savaitę Kinijoje, buvo pristatytas naujausias kompanijos šedevras – “Xiaomi Mi 10 Ultra”. Jį pristatė kompanijos lyderis Lei Jun, “Xiaomi” dešimtmečio įkūrimo proga. Asmeniškai man, šis modelis sukėlė tikrą šoką, dėl savo tech. savybių ir kainos santykio. Šio flagmano pasirodymą prilyginčiau – tektoninių plokščių judėjimui 😊.

 

 

 

Pasirodo, nereikia išleisti nei 1000 €… Tfu palaukite 🙂 … Nereikia išleisti, net 700€, kad įsigytum telefoną, kuris lenkia net “šustriausius” flagmanus. Neslėpsiu, galvoje susiformavęs stereotipas, “Xiaomi tik bomžams”, vis dar stabdydavo nuo šio gamintojo telefonų. Tačiau dabar mąstau, ar tik nereikės nusivilkti “kostiumo”? “Xiaomi Mi 10 Ultra” gavo vieną geriausių 6,67 colio, 120 Hz, 10 -ies bitų ekraną, kurį pagamino “TCL China”, greičiausią 120 W įkrovima, kuris 4500 mAh bateriją pilnai įkraus (0 iki 100%) vos per 23 min. 48 Mp “Sony” pagrindinę kamerą , su rekordiniu 120x mastelio keitimu. Jau nekalbu, kad korpuso galinis dangtelis iš keramikos.

Prie viso to, „Mi 10 Ultra“ pirmasis išmanusis, kuriame galima valdyti grafikos nustatymus. Šio flagmano naudotojui bus suteikta prieigą prie „Mi Game Tuner“, kur galės valdyti GPU tvarkyklę. Šis meniu leidžia išmaniųjų telefonų savininkams, kaip ir kompiuterio vartotojams, valdyti įvairius grafikos parametrus. Reikia paminėti ir efektyvesnę aušinimo sistemą, kuri palyginus su kitais telefonais įkrovimo metu užtikrina 5 °C mažesnę temperatūrą. O, kad viskas veiktų idealiai – atsakingas „Snapdragon 865” procesorius. Joo “chebryte” … . Belaukiant prekyboje vieno gamintojo ką tik pristatytų flagmanų, apima abejonės dėl jų kainų, ar tik gamintojas nemanipuliuoja fanų prieraišumu? Rimtai, dabar žiūrint į “Galaxy Note 20” apima liūdesys, kaip permokama tik už vardą. Galima būtų prikišti “Mi 10 Ultra” už IP apsaugos nebuvimą, bet manau “dzin”, kad jos ir nėra. Įkritus telefonui į vandenį ir patapus neremontuojamu, už tiek, kiek kainuoja topinis kitų gamintojų flagmanas, išeis net du “Xiaomi Mi 10 Ultra” 🙂 . Pristatinėjant “Mi 10 Ultra”, buvo pademonstruotas ir fabrikas, kuriame nėra nei gyvos dvasios. Telefonus surenka ir pagamina – robotai. Nežinau ar gerai, nes kaip pasakyčiau: “ darbas be dūšios” 🙂 . Ir jei vis dar per mažai kas nustebino, tai su šiuo flagmanu buvo pristatyti ne ką mažiau įspūdingi aksesuarai, kurių kainos tikrai “bomžinės”: 55W bevielis įkrovėjas – stovas ~$29; 20W “Smart Tracking Charging Pad” ~$72 ir 100 W! auto įkroviklį ~$14. Dabar beliko apsišarvuoti kantrybe ir laukti, ar šis naujas flagmanas pasieks pasaulinę rinką, nes kol kas tai skirta išskirtinai Kinijos rinkai. Laukiu su nekantrumu 🙂 .

Tiesa šio naujo “Xiaomi” flagmano pristatymas neapsėjo be incidentų. Vienam blogeriui, kuris nufilmavo ir paviešino „Mi 10 Ultra“ išpakavimą, prieš jo oficialų pristatymą, gresia bauda, net milijonas $. Iš pradžių vaizdo įrašas pasirodė „Weibo“ soc. tinkle, bet greitai išplito į kitus tinklus. Kaip praneša kai kurie insider`iai, „Xiaomi“ ketina pareikšti ieškinį vaizdo įrašo autoriui už sutarties pažeidimą. Va tau ir pirmas ….., bus pirmas ne tik pademonstravęs “Mi 10 Ultra”, bet ir pirmas solidžiai susimokėjas už išpakavimą 🙂 .

 

Pastaruoju metu, dėl “App Store” ir “Google Play” platformose įmamų komisinių, kurie siekia net 30%, verda karštos aistros. Viena po kitos, garsios kūrėjų kompanijos ir įžymios asmenybės, žeria priekaištus dėl “velniškų” komisinių taikomų abiejuose platformose. Šią savaitę prisijungė ir “Epic Games”, kai vienas populiariausių šios kompanijos žaidimų „Fortnite“ buvo pašalintas iš „App Store“ ir „Google Play“ platformų. Pirmoji žaidimą pašalino “Apple”, po to kai “Fortnite” leido žaidime daryti tiesioginius pirkimus, apeinant 30% komisinius, kurie turėdavo atitekti “Apple”. Netrukus obuolinių pavyzdžiu pasekė ir „Google“, kuri už tokius pat pažeidimus, taip pat pašalino „Fortnite“ iš savo „Play Store“ platformos. Tačiau panašu, kad tai nebuvo neapgalvotas “Epic Games” žingsnis, nes ji iškart iškėlė ieškinį „Apple“, kaltindama ją monopolijos kūrimu. “Epic Games” atstovai pareiškė, kad nenori materialinės kompensacijos ar specialių taisyklių sau, tačiau stengiasi pasiekti sąžiningos konkurencijos.

 

Iškarto po “Fortnite” žaidimo pašalinimo, “Epic Games” “patrolino’ “Apple” kurtu reklaminiu video, kuriame “Apple” pristatoma, kaip blogis, su kuriuo reikia kovoti. “Apple” ir “Google” tikisi, kad “Fortnite” laikysis nustatytų taisyklių ir grįš į šias platformas. Pasak įvairiausių ekspertų “Epic Games” neturi jokių šansų laimėti teisme, tad teks nuleisti kartelę, susitaikyti su taisyklėmis ir “come back”. Tačiau su “Google” situacija kiek įdomesnė. “Epic Games” apkaltino “Google”, kad ji spaudžia “OnePlus” ir “LG”, kad juose nebūtų iš anksto instaliuotas “Fortnite” žaidimas, o viskas būtų daroma per “Google Play” parduotuvę. Šioje situacijoje tarp “Fortnite” ir “Google”, palaikau žaidimo kūrėjus, kur “Google” tikrai elgiasi nesąžiningai. Tik nemanykite, kad “Fortnite” žaidimui AMEN 🙂 . „Fortnite“ galima rasti visuose “Samsung” telefonuose, parsisiųsti iš „Galaxy Store“, į kurią tik įėjus jau pasitinka “Fortnite” reklama 🙂 .

Dar įdomiau, kad “Samsas” taip pat užsidirbinėja 30%, tačiau nedraudžia alternatyvių mokėjimo būdų. Tikriems šio žaidimo fanams ne bėda, jie žino kur galima rasti žaidimą 🙂 .

 

Šios savaitės naujienų apžvalgą užbaigsiu “Apple” ir D. Trump`o tema. Man “Facebook” grupėje brūkštelėjus postą, kad “Apple” Kinijoje laukia sunkūs laikai, nujaučiu, kad daugeliui fanų pasirodžiau, kaip pirmokas naujienų rašyme 🙂 . Jiems sunku net įsivaizduoti, kas turi nutikti, kad tai tikrai taptų realybe. Manau “Apple” gerbėjai yra susidarę nuomonę, kad ir kas nutiktų, “iPhone” bus perkami. Bet panašu, kad šį kartą sėkmė nuo “Apple” Kinijoje tikrai gali nusgręžti, nes paradui diriguoja JAV prezidentas 😊. Praėjusią savaitę D. Trump`as išleido įsakymą draudžiantį JAV įmonėms bendradarbiauti su kinų „Tencent“ kompanija, kuri yra „WeChat“ mesendžerio kūrėja, pripažindamas ją grėsme nacionaliniam saugumui, JAV ekonomikai ir užsienio politikai. Rugsėjo mėnesį įsigaliojus šiam įsakymui, “Apple” bus priversta pašalinti – blokuoti “WeChat” mesendžerį “iPhone” telefonuose. “iPhone”, Kinijos vartotojams taps tuo pačiu, kaip mums “Huawei” be “Google” paslaugų, praktiškai nenaudingas.

“WeChat” kinams, tai “visas jų gyvenimas, šio mesendžerio pagalba jie atlieka mokėjimus, skaito  žinias, bendrauja tarpusavyje, bendrauja su valdiškomis institucijomis ir t.t. Daugelis net neįsivaizduoja, kad jų telefone gali nebebūti “WeChat”, tai prilygsta telefonui be interneto. Kinų pasirinkimą atsiakyti “iPhone”, o ne “WeChat`o paliudija ir socialiniame tinkle “Weibo” atlikta apklausa, kurioje dalyvavo ~ 1,5 mln. kinų. 95% pasisakė, kad atsisakytų “iPhone”, o ne “Wechat`o”, tai atskleidė kokią reikšmę Kinijoje turi šis mesendžeris. “WeChat`as” ne “TikTokas”, jo nenupirksi 🙂 .  Kai kurių analitikų skaičiavimais, jei “Apple” bus priversta iš “iPhone” pašalinti “Wechat”, ji praras ~ 30% “iPhone” pardavimų, pasauliniu mastu. Tikėkimės, kad Baltųjų rūmų ambicijos, visus nubausti ir blokuoti, rudenį šiek tiek atvės ir situacija bus įvertinta blaiviai. Tačiau, jei Timui Cookui nepavyks perkalbėti D. Trumpo, panašu, kad kitas kinų gamintojas ir Amerikos priešu laikomas “Huawei” iš to turės tik naudos. Manau, daugelis Kinijos vartotojų patriotiškai rinksis „Huawei“ telefonus, kuris jiems yra pasipriešinimo simbolis prieš Amerikos valdžią. Tad tikėtina “WeChat” blokavimas atneš ne tik mažėjančius “Apple” pardavimus, bet ir augančius “Huawei” pardavimus.

Tad tiek mano manymu svarbiausių šios savaitės įvykiu. Iki.

 

Uždaryti komentarus