Peržiūrėta 981
0

 

Viliuosi, kad jūsų savaitė praėjo gerai, kad ji buvo kupina entuziasmo ir gerų emocijų, taip ir toliau 🙂 . Ilgiau gumos su įžanga netempsiu ir eisiu tiesiai prie svarbiausių įvykių.

 

Tik nepriekaištaukite man, kad esu nusistatęs prieš “Apple”, tiesiog kartais suabejoju ką jie sako ar rašo 🙂 . Kol paskutinį ketvirtį, telefonų gamintojai, skaičiuoja krentančius pardavimus, “Apple” šypsosi. Pas juos viskas “afigienai”, “viskas ore”, pardavimai auga. “Apple” duomenimis jų pajamos paskutinį ketvirtį sudarė 59,7 mlrd. $, grynasis pelnas 11,25 mlrd. $. Palyginimui 53,8 mlrd. $ ir 10 mlrd. $ tuo pačiu laikotarpiu pernai. Paskutinį ketvirtį „Apple“ pardavė 45,1 mln. „iPhone“ telefonų ir tai yra 25% daugiau nei pernai. Pasak “Apple”, augimą lėmė didelė „iPhone 11“ ir „iPhone SE“ paklausa. “Apple” pardavimai auga nežiūrint į pandemiją, fizinių parduotuvių uždarymus, problemas Kinijoje, Indijos rinkos susitraukimą iki 50% ir t.t., niekas jų neveikia. Tai man tada kyla klausimas: kam tuos “iPhone” parduoda? Manau, kad daugelis analitikų žvelgdami į paskutinę Kupertino chebrytės ataskaitą, žvelgia su įroniška šypsena krapštydami pakaušius 🙂 . Nesiimsiu dėstyti ekonomikos pradžiamokslio, kur suabejočiau “Apple” paskelbtais skaičiukais. Ne, nu rimtai, kas atsikėlęs ryte, siaučiant visuotinai isterijai dėl pandemijos, sakys: “dzin kas bus rytoj”, eisiu išleisti savo paskutines “šaibas” naujam “iPhone”. Ne chebryte, atvirai manau, kažkur “Apple” ataskaitoje yra “suvarkiuota” 🙂 .  Ar tik nebus “nematomoj” eilutėje ateities pardavimų įgrūdę? Užbaigiant “Apple” ataskaitų temą reikėtų pridurti: gražinant skaičiukus taip pat reikia nemažai smegenėlių turėti 🙂 .

 

Augantys pardavimai, tai nevienintelė džiugi žinia “Apple” kompanijai. Šio ketvirčio ataskaita investuotojus privedė prie ekstazės. Po paskelbtų nerealių ketvirčio skaičiukų, “Apple” akcijos pamušė visų laikų rekordus, kaina šovė į viršų ir pasiekė 425 $ už akciją, ir laikosi dar iki šiandien. Po akcijų kurso augimo „Apple“ tapo brangiausia įmone pasaulyje. “Obuolinių chebra” aplenkė, net didžiausią naftos kompaniją „Saudi Aramco“. „Apple“ kapitalizacija pasiekė apie 1,77 trln. $ (prie kurso 411 $), o naftos milžino kapitalizacija siekia 1,76 trln. $. Akcijų kursą stebintiems dabar lieka laukti, kadangi rugpjūčio 24 d. prasidės “Apple” akcijų “skiedimas”, kur vietoje vienos akcijos bus išskaidyta į keturias ir kaina atitinkamai sumažės keturis kartus.

 

Negana to, šią savaitę žurnalas „Forbes“ paskelbė brangiausių pasaulyje prekės ženklų sąrašą, kur „Apple“ užėmė pirmąją vietą su $241,2 mlrd.  (+17%), aplenkdama tokias kompanijas kaip „Google“ $207,5 mlrd. (+24%), „Microsoft“ $162,9 mlrd. (+30%) ir „Amazon“ $135,4 mlrd. (+40%).

 

Tačiau ne visa ši savaitė “Apple” kompanijai praėjo “ant bangos”. Buvo naujienų kurios nuvylė ne vieną “iPhone” faną. Skelbdami ketvirčio rezultatus, “obuolinių chebrytė”, pranešė kad “iPhone 12” serijos pardavimai atidedami, nenurodant nei perkėlimo priežasčių, nei suteikdami informacijos apie numatomą pristatymą. „Apple“ finansų direktorius Luca Maestri nedaugžodžiavo: „iPhone“ telefonai vėluos kelias savaites. Kas, kur ir kaip, laukite 🙂 . Jei tikint paskutiniais gandais, tai gali įvykti tik spalio viduryje.

 

“Apple” temą užbaigiant, kaip galima “užkalti” vien iš autografo. Šią savaitę “Nate Sanders” aukcione buvo parduotas 1989 m. spalio 9 d. žurnalo „Fortune“ numeris, už beveik 17 tūkst. $, ant kurio S. Jobso autografas. Autografą sugebėjo “iškaulyti” limuzino vairuotojas, keletą metų vežiojęs S. Jobsą, dėl ko vairuotojas turėjo nemalonumų, nes Stivenas pasiskundė limuzino kompanijos vadovybei.

 

Ir vėl tas pats 🙂 . Tik praeitą savaitę pristatytas naujasis “OnePlus Nord” modelis, jau susilaukė kritikos, dėl ekranų gedimų. Naudotojai pradėjo masiškai skųstis, kad sumažinus ekrano ryškumo lygį žemiau 25%, išryškėja žalia ir violetinė spalvos, pastebimas netolygus apšvietimas. “OnePlus 8 Pro” savininkai taip pat skundėsi, kad juos kankina tos pačios ekrano bėdos. “OnePlus” reakcija į klientų nusiskundimus nustebino, atsakymas, kad tai ne problema 🙂 . Tačiau manau, kad gamintojui su tokiu atsakymu nepavyks išsukti uodegos ir vistiek teks galvoti, kaip išspręsti klientų problemas.

 

Jei anksčiau tuom galėjo pasigirti tik keletas kinų telefonų gamintojų, tai artimiausiu laiku greitu įkrovimu galėsime džiaugtis visi. Šią savaitę kompanija „Qualcomm“ pristatė „Quick Charge 5“ greito įkrovimo technologiją, kuri nuo 0% iki 100% sugebės įkrauti telefoną vos per 15 minučių. Oficialiame pranešime teigiama, kad 4500 mAh bateriją, naudojant „Quick Charge 5“ per 5 minutes sugebės telefoną įkrauti nuo 0 iki 50%. Šią nauja greito įkrovimo technologiją galės naudoti įrenginiai turintys „Snapdragon 865“, „865+“ ir naujesnius procesorius. „Xiaomi“ taps pirmuoju gamintoju kuris išleis telefoną su „Quick Charge 5“ palaikymu.

 

Likus vos kelioms dienoms iki “Galaxy Unpacked 2020” renginio, praktiškai viską jau žinome, kas bus pristatyta ir ko tikėtis iš pristatymo. Štai vienas iš mano manymu, įdomiausių naujienų tai – “Galaxy Z Fold 2”. Remiantis naujausia informacija „Galaxy Z Fold 2“ akivaizdžiai skirsis nuo praėjusių metų modelio. Viena labiausiai išsiskiriančių detalių tai išorinis ekranas, kuris bus žymiai didesnis ir užims beveik visą įrenginio išorinio skydelio plotą. Tad su nekantrumu laukiu šio “Samsung” renginio.

Tiesa, mane neramina pasirodžiusi informacija, kad “Samsung” svarsto, kaip padidinti naujų modelių pardavimus, kur jiems ateina į galvą ne pačios geriausios mintys. Vienas iš sprendimų, tai iš prekybos gali būti išimti visi praeitų metų flagmanai: „Galaxy S10“, „Galaxy Note10“ serijos telefonai. Manoma, kad taip paskatins šių metų “Galaxy S20” ir “Galaxy Note 20” serijų pardavimus. Vis dar tikiuosi, kad tai liks tik gandų lygyje.

Tad tiek svarbiausių šios savaitės įvykių. Iki.

 

Uždaryti komentarus