Peržiūrėta 975
0

Šią savaitę orai Lietuvoje lepina. Spėsiu, kad daugelis iš jūsų atostogaujate prie jūros ir gulinėjate „išvertę bambas”, bandote pasimėgauti visais vasaros malonumais, pavydžiu 🙂 . Tačiau nepraleiskite progos sužinoti kas vyksta mobiliųjų telefonų sferoje, tad trumpai apie šios savaitės svarbiausius įvykius.

 

Pradėsiu nuo skandalo sulaukusio didžiausio atgarsio. Lietuvoje šis socialinis tinklas nėra “įaugęs į kraują”, kaip “Facebook”, “Instagram” ar “TikTok”, tačiau pasaulyje juo naudojasi daugelis žmonių, yra mėgstamas “žvaigždžių” ir garsių kompanijų. Šią savaitę “Twitter” atsidūrė didžiausio skandalo sūkuryje, nuo jo įkūrimo. Naktį iš liepos 15 – osios į liepos 16 – ąją hakerių būrelis “nulaužė” 130 paskyrų, kurios priklauso garsioms asmenybės ir didelėms kompanijoms. Šiame sąraše atsidūrė: Barakas Obama, Bilas Geitsas, Kane Vestas, Elonas Muskas, “Apple”, “Amazon” ir daugelis kitų.

 

Įsilaužę į jų paskyras, hakeriukai patalpino skelbimus su pasiūlymais į nurodytą kriptovaliutos piniginę pervesti tam tikrą sumą, ir kas tai padarys per 30 minučių, galės susigrąžinti dvigubai didesnį pelną 🙂 . Negaliu patikėti, bet atsirado tokių kurie susigundė 🙂 . Kai kurių šaltinių duomenimis, hakeriams pavyko išvilioti apie 120 tūkst. $, kripto valiuta. „Twitter“ vadovybė patvirtino įsilaužimą ir buvo užblokavusi visas šias paskyras. Kompanija teigė, kad tiria šias incidento priežastis ir neatkurs prieigų, kol nebus įsitikinusi, kad gali tai padaryti saugiai. Ketvirtadienis “kažkam” išaušo nekoks 🙁 . Tą dieną Jack Dorsey, “Twitter” įkūrėjas ir vadas teigė: „… tai sunki diena, dėl to kas įvyko jaučiamės baisiai, ieškome priežasčių, kodėl taip atsitiko“. Po šio incidento praėjus kelioms dienoms pavyko sužinoti, kad šią kibernetinę ataką suorganizavo 19 – 20 m. jaunuolių būrelis, vadovaujant “Twitter” tinkle dirbančio asmens, kurio tapatybė dar nepatvirtinta. Dėl šio incidento atskirą tyrimą pradėjo ir JAV federalinis tyrimų biuras. Reikia priminti, kad tai ne pirmas skandalas su šiame tinkle dirbančiais darbuotojais. 2017 m. vienas “Twitter” darbuotojas savo nuožiūra buvo užblokavęs JAV prezidento D. Trumpo paskyrą 😊.

 

Nuo skandalo pereinu prie realių inovacijų, kurios greitu laiku palengvins mūsų kasdienybę. Šią savaitę trys Kinijos gamintojai: “Oppo”, “Realme”, “Vivo” pristatė savo greito įkrovimo technologijas, iš kurių, mano nuomone, “Vivo” pasirodė “kiečiausiai”. Su šios kompanijos 120 W “Ultra-Flash Charging” greitu įkrovimu, standartinę 4000 mAh bateriją nuo 0 iki 100% įkrausite vos per 15 min. Ir kas mane labiausiai nustebino, kad viso įkrovimo metu, telefono temperatūrą neviršija 40 °C, bent taip gamintojas pristato. Neatsiliko ir kiti, štai “Oppo” pristatė savo greito įkrovimo technologiją pavadinimu “Super vooc”, plius dar pademonstravo bevielį 65 W įkroviklį, kuris 4000 mAh bateriją nuo 0 iki 100% įkraus per 30 min. Šiuo metu, net su laidu taip negeba pasikrauti nei vienas prekyboje esantis telefonas. Tačiau kiek baterija galės atlaikyti tokių greitų įkrovimo ciklų, kol kas gamintojai neinformuoja. Tikėkimės, kad perkant telefoną, kuris palaikys tokį greitą įkrovimą, nereikės papildomai išleisti “šaibų” gesintuvui 🙂 . Tad nuo šiol prieš perkant naują telefoną, o ypač flagmaną, manau daugelis ieškos to, kuris palaiko greitą įkrovimą. O aš su nekantrumu lauksiu kol galėsiu išbandyti. Galėsime gyventi dar greičiau 😊.

 

Paklausite: “kiek galima apie ją”? Tačiau be “Apple” niekaip 🙂 . Ji šią savaitę kaip niekad turi progą pasidžiaugti. Ir kaip nesidžiaugsi, kai Europos Teisingumo Teismas priėmė sprendimą „Apple“ naudai, mokesčių vengimo Airijoje byloje. Manau net “Apple” nesitikėjo tokio palankaus sprendimo. Jei “neįkertate” apie ką aš čia, tad trumpai apie esmę. Dar 1991 m. “Apple” sudarė mokestinę sutartį su Airija, kuri suteikė “obuolinių” kompanijai išskirtines mokesčių lengvatas. T.y. „Apple“ pelno mokesčio tarifas Airijoje buvo žymiai mažesnis nei kitų įmonių. Taigi, atėjo 2014 m. kai visas šitas “reikaliukas” išlindo į viešumą, kur Europos Komisija apkaltino “Apple” ir priskaičiavo įspūdingą net 13 mlrd. € sumą. Europos Komisija pareikalavo Airijos vyriausybės susigrąžinti šią sumą į šalies biudžetą. Kadangi “Apple” net nesiruošė mokėti, įsisuko į teismų karuselę. Ir štai, šią savaitę Europos Teisingumo Teismas panaikino 2016 m. rugpjūtyje priimtą Europos Komisijos sprendimą išieškoti iš „Apple“ 13 mlrd. €. Tačiau tai, galimai, dar ne pabaiga. Europos Komisija gali apskųsti šį teismo sprendimą ir vėl viskas iš naujo. Tad su nekantrumu lauksiu šio serialo pabaigos 🙂 . Ir man vis dar kyla įvairiausių klausimų: kiek kompanijų gavo tokias nuolaidas Airijoje; ar toliau galioja ši sutartis tarp “Apple” ir Airijos; ką iki tol veikė mokesčių prižiūrėtojai ir kaip “Apple” apskritai sugebėjo gauti tokias lengvatas? Na ką gi, praėjome 🙂

 

Jau galvojau, kad kuriam laikui bus galima išvengti šios temos, tačiau JAV ir toliau neatleidžia vadžių, „presuoja“ „Huawei“. Šią savaitę JAV vyriausybė paskelbė, kad įveda naujas sankcijas „Huawei“ ir „ZTE“ kompanijoms. Uždraus federalinius viešuosius pirkimus iš bendrovių, kurios naudojasi „Huawei“ įranga. Trumpai sakant, jei naudosies „Huawei“ telefonu, pamiršk valstybinius užsakymus ir sutartis. Naujosios sankcijos įsigalios rugpjūčio 13 d. ir įpareigos kompanijas besikreipiančias dėl federalinių sutarčių sudarymo patvirtinti, kad jos nenaudoja minėtų Kinijos produktų. „Nikkei“ atlikta preliminari analizė atskleidė, kad šis srendimas paveiks net 800-us Japonijos kompaniju. Ir tai dar ne viskas. Šią savaitę JAV valstybės sekretorius Mike’as Pompeo pranešė, kad JAV valdžia įves papildomas sankcijas ir kai kuriems „Huawei“ darbuotojams, bus nustatyti vizų apribojimai neleidžiantys atvykti į JAV. Ne ką lengvesnį frontą, šiuo metu, “Huawei” kompanija laiko ir Europoje. Londone įvykęs Nacionalinio saugumo tarybos posėdis, kuriam pirmininkavo Borisas Johnsonas, buvo priimtas galutinis verdiktas, kad nuo šių metų pabaigos britų telekomunikacijų operatoriai nebegalės įsigyti 5G įrangos iš „Huawei“. Ir buvo pridurta, kad iki 2027 m. JK pakeis visą naudojamą „Huawei“ įrangą 5G tinkluose. „Huawei“ atstovas Jungtinėje Karalystėje Edwardas Brewsteris teigė: “… šis nuviliantis sprendimas yra bloga žinia kiekvienam JK išmaniųjų telefonų vartotojui, tai gali sulėtinti šalies skaitmeninę plėtrą, padidinti sąskaitas už paslaugas ir padidinti skaitmeninę atskirtį. Užuot kėlusi paslaugų lygį, vyriausybė jį žemina, mes raginame persvarstyti sprendimą”. Įvairiausių analitikų skaičiavimais “Huawei” įrangos draudimas šalies telekomunikacijų operatoriams apsieis ~ 2 mlrd. £, negana to, porai metų pristabdys 5G tinklo plėtrą. Žinot, stebint visą šią situaciją, galima pasimokyti kaip kinai atsilaiko ir toliau dirba šiomis išskirtinėmis aplinkybėmis. Šią savaitę “Huawei” pareiškė, kad investuos papildomus 10 mln. £ trijų iškirtinių parduotuvių atidarymui, kurios bus atidarytos Londone ir Mančesteryje 2020 m. – 2021 m., kurios sukurs 100 – tą papildomų darbo vietų. Pasak “Huawei” atstovu, tokių parduotuvių atidarymas leis vartotojams geriau pažinti „Huawei“ gaminius. Manau pasibaigus šiam JAV ir “Huawei” konfliktui, apie jį bus rašoma verslo vadovėliuose, kaip vesti biznį tokiomis ekstremaliomis salygomis 😊.

Tad tiek svarbiausių šios savaitės įvykių! Iki sekančios savaitės!

 

Uždaryti komentarus