Peržiūrėta 870
0

 

Ši savaitė prasidėjo šventine diena Lietuvoje, kur buvo minima Mindaugo karūnavimo diena.

Prisipažinsiu, nesu iš tų kurie iš vakaro išsilygina tautinius rūbus, pasikartoja himną ir jau žino kur stovės ant Palangos tilto giedodamas. Tačiau vis tiek, tokią dieną jaučiu pakylėjimą širdyje, kai pro langą matau besiplaikstančias vėliavas. Džiaugiuosi už savo Valstybę, džiaugiuosi už tai, kad apskritai galime švęsti tokias šventes, džiaugiuosi už laisvę. Viliuosi, kad permirkę “Ąžuoliukai” nesusirgo, o prezidentui pavyks užglaistyti nesusipratimą, pasikvietus choristus į prezidentūrą. Tačiau šventės greitai praeina ir vėl visi į savas vageles 🙂

 

Manau daugelis „Poco“ gamintojo pavadinimą esate girdėję, kuris prieš porą metų, savo pirmuoju „Poco F1“, sukėlė tikrą revoliuciją biudžetinių telefonų segmente. Visi pamatėme, kad už 300 $ galima įsigyti telefoną su galingu procesoriumi, neblogu ekranu ir visai gerai fotografuojančiomis kameromis. Nors jo „notch`as“ užėmė vos ne pusę ekrano, šis modelis greitai sulaukė klientų pripažinimo. Tačiau greitai įsiveržęs į telefonų rinką dar greičiau iš jos dingo ir porą metų nieko apie jį negirdėjome. Šių metų pradžioje atsigavęs ir pasiskelbęs jau nepriklausomu nuo „Xiaomi“ gamintojo („Poco“ priklausė „Xiaomi“), pradėjo vieną po kito pristatinėti naujus modelius. Tačiau fanai nedžiūgauja. Šis gamintojas naudoja „copy-paste“ biznio vedimo strategiją, kurioje ima vieną po kito „Xiaomi“ modelius, priklijuoja jiems savo pavadinimą ir pristato, kaip naują „POCO“ modelį. Štai šią savaitę pristatė „naujieną“ Poco M2 Pro, kuris pasirodo, kad yra tas pats „Redmi Note 9 Pro“ su minimaliais tech. pakeitimais. Žiūrint į šio gamintojo veiksmus, vis dar nesuprantu, kam reikalinga tokia „copy – paste“ srategija.

 

Šią savaitę pasitvirtino ilgai sklandę gandai, kad „Samsung Galaxy Unpacked 2020“ renginys įvyks rugpjūčio 5 d. Šis renginys skirsis nuo ankstesnių „Galaxy Unpacked“ pasirodymų, kadangi pirmą kartą vyks “online” metodu. Gamintojas kviečia prisijungti prie renginio internete ir susipažinti su naujausia „Galaxy“ įrenginių ekosistema. Laukiama, kad šio renginio metu bus pristatyti naujausi telefonai sulenkiamais ekranais t.y. “Galaxy Z Flip 5G” ir “Galaxy Fold 2”. Taip pat šiame renginyje laukiama vieno galingiausio “Samsung” planšetinio kompiuterio “Galaxy Tab S7+” ir be abejo, manau, daugiausia dėmesio sulauks “Galaxy Note 20” serija.

 

Savaitės pradžioje „Samsung“ akcijos nežymiai krito, po to kai bendrovė pateikė preliminarius antro ketvirčio rezultatus kuriuose pranešama, kad pardavimai smuko 7%, tačiau bendras veiklos pelnas išaugo 23%. Šį mėnesį laukiama, kad Samsung pateiks pilną, galutinę 2Q veiklos ataskaitą.

 

 

Aš buvau teisus sakydamas, kad nuo “Apple” jų “nesąmonę” perims ir kiti gamintojai, bet kad taip greitai, tikrai nesitikėjau. Įvairūs Pietų Korėjos naujienų šaltiniai praneša, kad „Samsung“ telefonų pakuotėje taip pat gali nelikti kroviklių, tačiau galutinio sprendimo gamintojas dar nepriėmė. „Samsung“ argumentuoja taip pat banaliai, kaip ir „Apple“: “…saugome aplinką, taupome išteklius …”. Kas keisčiausia, kad šių veiksmų gamintojai imasi tada, kai telefonų įkrovimo sistemos ir krovikliai išgyvena tikrą revoliuciją. Daugelis gamintojų jau ruošia įkroviklius su 90-120W įkrovimu, kurie standartinę 4000 mAh bateriją sugebės įkrauti nuo 0 iki 100% vos per 13-15 min. Tad norėdami pasinaudoti tokiu greitu įkrovimu būsime priversti papildomai išleisti pinigų ir tuom prisidėsime prie gamintojų pelno didėjimo 🙂

 

Investuotojai džiaugiasi. Šią savaitę “Apple” akcijų kaina vėl pasiekė rekordą. Trečiadienį jos atsidūrė istorinėse aukštumose, kur kaina siekė 385 $ už akciją. Vienas įžymiausių investuotojų pasaulyje W. Buffettas neslepia džiaugsmo. Jo valdomame „Berkshire Hathaway“ fonde „Apple“ akcijos sudaro net 43%, t.y. jie valdo apie 245 mln. “Apple” akcijų, kurios šiuo metu vertos 91,3 mlrd. $. Ir kur nesidžiaugsi, kai “Apple” akcijos nuo 2011 m., kai Tim Cookas stojo prie “Obuolio” vairo, pakilo 688%. Per tą laikotarpį Baffetas nuo “Apple” akcijų jau uždirbo 18 mlrd. $. „Berkshire Hathaway“ fondas yra antras pagal dydį investuotojas, kuriam priklauso apie 5,5% “Apple” akcijų.

 

Tačiau “Apple” akcijų kaina koreliuoja su jų neigiamais įvykiais Europos žemyne. Kitą savaitę teismas svarstys “Obuolinių” apeliaciją, kurioje jie bando užginčyti 14 mlrd. $ nesumokėtų mokesčių, kuriuos galimai kompanija neteisėtai gavo, kaip mokestines lengvatas Airijoje. Ši nemenka suma buvo priskaičiuota Airijos naudai, kuri taip pat nesutiko su šiuo EU sprendimu ir taip pat yra apskundusi šį sprendimą. Airijos veiksmai kelią šypseną, nes dar neteko matyti, kai tavo naudai priskaičiuoja negautą mokesčių sumą, o tu lieki tuom nepatenkintas ir sakai: ne, ne pasiimkite atgal, viskas gerai, mums nereikia $ 🙂

 

Palikime piniginius reikaliukus ir pereikime prie, daugeliui “Apple” fanams, svarbesnių įvykių. Šią savaitę “Apple” išleido pirmąsias viešas, operacinių sistemų „iOS 14“ ir „iPadOS 14“, beta versijas, kurias jau gali išbandyti visi norintys ir kurių “iPhone” palaiko šią programinę įrangą. Tad dabar  jau galite instaliuoti ir mėgautis šia naujausia programine įranga, tačiau vis tik nepamirškite, kad tai yra “Beta” versija, kurioje greičiausiai pasitaikys viena, kita klaida arba kai kurios programos iš viso neveiks. Priminsiu, kad oficialus “iOs 14” pristatymas numatomas rudenį tad, manau, geriau lūktelti ir instaliuoti galutinę versiją.

 

Šią savaitę „Qualcomm“ pristatė „Snapdragon 865 Plus“, pirmąjį mobiliems įrenginiams skirtą procesorių, kurio dažnis viršija 3 GHz. Naujasis procesorius gavo  vieną „Kryo 585 Prime“ branduolį, kurio taktinis dažnis yra iki 3,1 GHz, taip pat gavo tris „Kryo 585 Gold“ branduolius, veikiančios 2,42 GHz dažniu ir keturis „Kryo 585 Silver“ branduolius, kurių dažnis yra 1,8 GHz. Gamintojas teigia, kad palyginus naująjį procesorių su “Snapdragon 865”, jo produktyvumas padidėjo 10%. Šis atnaujintas procesorius taip pat gavo „FastConnect 6900“ modulį, kuris skirtas dirbti šeštosios versijos „Wi-Fi“ tinkluose („Wi-Fi 6E“), naujame 6 GHz dažnių diapazone. Taip pat jis palaiko naujausią „Bluetooth 5.2“ standartą. „Qualcomm“ praneša, kad pirmieji įrenginiai, kurių pagrindą sudaro atnaujintas „Snapdragon 865 Plus“ lustas, bus pristatyti šių metų trečiąjį ketvirtį. Jau žinoma, kad naujieji telefonai skirti gamer`iams „ASUS ROG Phone 3“ ir „Lenovo Legion“ turės šį naujausią procesorių. Abiejų šių telefonų pristatymas liepos 22 d. Taip pat spėjama, kad šį naują procesorių gaus naujieji “Galaxy Tab S7+” ir “Galaxy Note 20” serija, kurių pristatymas rugpjūčio 5 d.

 

Šios savaitės svarbiausių įvykių apžvalga užbaigsiu „Hey Google Smart Home“ online konferencija, kuri atskleidė naujausios “Android 11” operacinės išleidimo datą. Šiame renginyje buvo parodyta skaidrė, kurioje matosi data – „rugsėjo 8 d.”, kas leidžia manyti, kad būtent tą dieną ir bus oficialus pristatymas. Kad „Android 11“ bus pristatyta trečiąjį šių metų ketvirtį, „Google“ paskelbė dar vasario mėnesį, kai buvo išleista pirmoji developeriams skirta “Android 11” versija. Pirmieji įrenginiai, kurie gaus šią naujausią operacinės sistemos versiją, bus visi „Google Pixel“ išmanieji telefonai, pradedant nuo “Pixel 2” serijos.

 

Uždaryti komentarus