Peržiūrėta 1173
0

Šios savaitės svarbiausių įvykių apžvalgą vėl pradėsiu nuo „Apple“.

Prieš dvi savaites pasklidusius gandus, kad perkant naujuosius „iPhone 12“ serijos telefonus, jų pakuotėje nebebus ne tik ausinukų, bet ir pakrovėjo, bučiau priskyręs prie „kvailiausių metų gandų“. Tačiau panašu, kad tai taps realybe. Vis daugiau patikimų šaltinių teigia, kad taip ir nutiks, remdamiesi ne tik „insider`ių“ informacija, bet ir „Apple“ vykdyta apklausa, kurioje gamintojas domisi, kas nutiko paskutiniam, jų klientų, turėtam įkrovikliui. Tarp atsakymų vyrauja variantai: pardaviau su savo „iPhone“, pamečiau ar vis dar naudoju. Pati apklausa, be abejo, nieko neįrodo, tačiau kalbant paskutinių gandų sūkuryje, tai galima laikyti netiesioginiu įrodymu. Tad panašu, kad „Apple“ kelią dar vieną revoliuciją 🙂 , ko pasekoje klientai papildomai išleis šlamančių. Manau, ne vienas pasakytumėte, tegul „Apple“ daro ką nori – man vis vien 🙂 , tačiau blogiausia kas gali nutikti, kad šiuo neprotingu sprendimu „užsikrės“ ir kiti gamintojai. Tad visai tikėtina, kad sekančiais metais pirkdami „Samsung“ ar kitus išmaniuosius, jų įkroviklį pirksite atskirai. „Apple“ visą šį reikaliuką nori pritempti prie gamtos apsaugos, tačiau mano nuomone, tai tiesiog banalus uždarbio didinimas. Manau nereikia pradėti iš naujo pasakoti, kad pasaulyje siaučianti koronaviruso pandemija išbalansavo daugumos, ne tik telefonų gamintojų, planus. Pasak įvairiausių analitinių kompanijų, „Apple“ taip pat stipriai nukentėjo. Paskutiniais gandais, naujos „iPhone 12“ serijos pristatymas vėluos apie 1 – 2 mėnesius. Tad analitikai viską susumavę skaičiuoja, kad šiais metais „iPhone“ pardavimai smuks net 50 %, kas stipriai paveiks pelno skaičiukus. Įdomu kokį vaizdelį Tim Cook`as parodys akcininkams ir investuotojams, kurie nemėgsta pasiteisinimų? Pripažinkime, vien tik pakrovėjais stipriai pelno nepadidinsi, tačiau nepamirškime, kad „iPhone“ pardavimai sudaro didžiausią pelno krepšelio dalį.

Įdomu buvo sužinoti ir mūsų „Facebook“ grupės „Telefonų Turgelis“ narių nuomonę, dėl „iPhone 12“ ištuštėjusios pakuotės ir akivaizdžiai matosi, kad dauguma apklausoje dalyvavusiųjų nėra sužavėti tokiu sprendimu.

 

Palieku „Apple“ ramybėje ir pereinu prie „Facebook“, nes šią savaitę stipriai įsibėgėjo „Stop Hate for Profit“ kampanija, kuri kviečia didelius pasaulinius brand`us prisijungti prie „Facebook`o“ boikoto. Boikoto esmė – mėnesiui nesireklamuoti „Facebook“ platformoje. Nuo šios kampanijos pradžios, daugiau nei 400 žinomų prekės ženklų yra pasirašę susitarimą nutraukti reklamos pirkimą šioje platformoje. Šią savaitę įvykusios derybos, kurios turėjo sustabdyti šio socialinio tinklo boikotą, kuris prasidėjo dėl JAV prezidento Donaldo Trumpo rasistinių ir neapykantą kurstančių pranešimų „Facebook“ tinkle, baigėsi nesėkme. Preliminariais analitikų paskaičiavimais, „Facebook“ jau prarado apie 10 mlrd. $. Tačiau šie nepripažįsta, kad „Facebook“ boikotas turės didelės įtakos šio socialinio tinklo pelningumui, nes pasak jų, šimtas didžiausių reklamos pirkėjų per 2019 m. sugeneravo tik 6% „Facebook“ pajamų. Kad investuotojai tiki greita ir palankia šio konflikto baigtimi liudija ir vertybinių popierių birža. Žvilgterėjus į paskutinių dviejų savaičių, šio socialinio tinklo, akcijų kursą, matosi, kad jis sėkmingai atsistatinėja. Tikiu, kad viskas greitai išsispręs, ko nepasakysi apie sekantį kinų gamintoją.

 

Mano nuomone, seriale „Huawei“ ir JAV, šiuo metu galime padėti tašką. Laukiantiems ir vis dar tikintiems oficialiai „Huawei“ telefonuose pamatyti „Google“ programėles, teks stipriai nusivilti, jų ten ilgai nebematysime, o gal ir niekada. Šią savaitę JAV federalinės ryšių komisijos svetainėje buvo paskelbtas galutinis sprendimas, kuriame „Huawei“ ir „ZTE“ paskelbtos grėsme JAV šalies nacionaliniam saugumui. Nuo šiol „Huawei“ ir „ZTE“, taip pat jų dukterinių bendrovių įranga ir paslaugos yra draudžiamos JAV. Mano nuomone, ne už kalnų ir sekantis žingsnis, kuris galutinai panaikins galimybę instaliuoti „Google“ programėles, net ir apeinant įvairiausias apsaugas. Tad jei būčiau vienas iš naujausių „Huawei“ telefonų savininkų, visai nenustebčiau vieną rytą atsikėlęs ir pamatęs, kad nebegaliu pasinaudoti „Facebook“, „Youtube“ ar „Instagram“.

 

 

O „Samsung“ šią savaitę, savo ištikimiausius gerbėjus, pamalonino flagmanu „Galaxy Note 20“, kuris „ale netyčia“ trumpam pasirodė, vienos šalies, oficialioje „Samsung“ svetainėje. Žvelgiant į naujojo flagmano dizainą, matome, kad jis labai panašus į šių metų „Galaxy A“ ir „Galaxy S“, taip pat turi stačiakampį kamerų bloką. Pasak įvairiausių šaltinių, šis „Samsung“ flagmanas turės naujausią „Snapdragon 865+“ procesorių, visiškai naujo tipo ekraną su idealiai veikiančiu pirštų antspaudų skaitytuvu. Nepatvirtintais duomenimis, oficialus šio modelio pristatymas numatomas rugpjūčio 5 d.

 

Tačiau ne visos naujienos džiugins „Samsung“ fanus. Kaip praneša „Korea Herald“, „Samsung“ oficialiai paskelbė, kad šiais metais neketina dalyvauti „IFA“ tarptautinėje, plataus elektronikos vartojimo, parodoje kuri kasmet vyksta Berlyne. Spėjama, kad atšaukimo priežastis – niekas nenori užsikrėsti COVID-19, nors „IFA“ atstovai nenurodo konkrečios, tokio radikalaus Pietų Korėjos bendrovės sprendimo, priežasties. Bet abejo, tokio vertingo žaidėjo praradimas, turės didelės įtakos „IFA 2020“ populiarumui ir prestižui. Buvo įvairiausių abejonių, ar apskritai verta rengti tokias parodas šiais metais? Tačiau dabar žinoma, kad „IFA 2020“ tikrai įvyks rugsėjį, bet kaip teigia organizatoriai, kai kurių pokyčių išvengti neįmanoma.

 

 

Savaitės apžvalgą užbaigsiu vis didėjančiu konfliktu. Įtampa kaista ir tarp dviejų didžiausių valstybių – Indijos ir Kinijos, kuri susijusi su šalių bendromis sienomis, konfliktas jau keliasi į virtualią erdvę. Šią savaitę Indijos valdžia uždraudė 59-ių Kinijos gamintojų programėles, įskaitant: populiariausią pasaulyje Kinijos socialinį tinklą „Tik Tok“, „UC Browser“ naršyklę, „WeChat Messenger“ „Kwai“, „Baidu map“, „Mi Community“ ir dar daugelį kitų populiarių apps`ų. Pasak Indijos vyriausybės atstovų, į sąrašą įtrauktos programėlės, kenkiančios Indijos valstybės suverenumui ir vientisumui, gynybai, saugumui ir viešąjai tvarkai. Šis konfliktas jau palietė ir „Apple“, kuri turėjo pristabdyti „iPhone“ gamybą Indijoje. Pasak daugumos šaltinių, Indijai sugriežtinus siuntų iš Kinijos kontrolei, daugelis kinų prekių dirbtinai, ilgą laiką pralaikomos muitinėje.

 

Uždaryti komentarus