Peržiūrėta 1253
0

Kol mūsų valdžios vyrai nesutaria kur supilti smėliuką, pasaulis kosminiu greičiu juda į priekį. Šią savaitę daugumos dėmesį susiurbė prasidėjusi „Apple WWDC2020“  konferencija ir pristatymas naujausios „Apple iOs 14“ operacinės. Gaila, bet kai kurių naujovių taip ir neteko išvysti, net nebuvo užsiminta apie bevielį įkrovėją, AirTag, virtualios realybės akinius ir apie jokią „iPhone Os“. Anyway, buvo ir taip į ką paspoksoti.

Kaip įprasta „WWDC2020“ konferencija buvo organizuojama S. Jobso teatre „Apple“ kampuse, bet pati konferencija vyko nestandartiškai, be žiūrovų, aplodismentų ir iš nuostabos aikčiojančių kviestinių svečių. Atvirai, žiūrint tokius pristatymus, tikiesi sulaukti kažkokio „vau“, tarsi gautum srovės iš „Taser`io“ 🙂 . Nelabai įdomu žiūrėti, kaip pasikeitė viena ar kita ikona, ar tarp jų padidėjo tarpelis. Ir prisipažinsiu, žiūrint tiesiogiai neužteko kantrybės iki konferencijos galo, nuobodu kai „Apple“ pristatinėja tokius dalykus, kuriuos aš, kaip „Androidininkas“ naudoju jau seniai. Tad sekančią dieną teko dar kartą sugrįžti prie šio reikaliuko. Užbaigus žiūrėti, veidelis nebuvo labai sužavėtas, nors „Apple“ telefonų naudotojai manau suras kuom pasidžiaugti.

Visų pirma, atrodo, „Apple“ išgirdo fanų maldas ir dabar gaudami skambutį nebesusidurs su nepatogumais, jis nebeužims viso ekrano, „nenumes“ atliekamų veiksmų, o iškils nedidelis langelis – pranešimas. Sekantis „inovacinis“ pasikeitimas tai valdiklių (widgets) pristatymas, kurių išvaizda ir rūšiavimas – grupavimas patobulėjo. Ir čia norėčiau atkrepti dėmesį, kad asmeniškai man, jie atrodo gražiau ir protingiau realizuoti, nei „Android`e“. Kaip pasakyti „Galaxy“ telefonų savininkams, kad „Apple“ 2020 m. pristatė „vaizdas – vaizde“ funkciją, kaip operacinės funkcionalumo naujieną? Pasijuokėm ir praėjom 🙂 . Tačiau ne viskas taip „tragiškai“, buvo ir dar keletą gerų dalykų, kurie tikrai patiko. Vienas iš tokių, kad „iPhone“ pagalba gali atrakinti automobilį, o skaitmeniniu raktu gali dalintis su draugais. Visa tai naujausios U1 mikroschemos dėka, kuri naudoja ypač mažai srovės, tad net jei jūsų „iPhone“ išsikrovęs, vis tiek ši funkcija veiks – automobilį pavyks atrakinti. Tik nepradėkite fantazuoti, kad netrukus visi galėsite tuom naudotis. Visa tai galėsite išmėginti, jei nemažai „užkalate“ ar turite gimdytojus prie „šaibų“. Kol kas ši funkcija bus prieinama tik naujausiuose „BMW“ automobiliuose, tad daugeliui ši funkcija liks neišsipildžiusi svajonė. Dar vienas patobulinimas, kurį manau įvertins „obuoliniai“ ir gerai būtų gauti „Androide“, liečia „AirPods“ bevielius ausinukus, nuo šiol jie galės automatiškai persijunginėti tarp jūsų „Apple“ įrenginių.

 

 

Ko jau ko, bet humoro jausmo Tim`ui Cook`ui netrūksta. Pristatinėdamas atnaujintus „Apple Maps“ išdidžiai pareiškė, kad „Google Maps“ dabar pavėsyje ir „Apple Maps“ juos žymiai lenkia 🙂 . Nuo šiol „Apple Maps`uose“ rasite elektros įkrovimo stoteles, galėsite susidaryti dviratininko maršrutą. Na nežinau net ką ir pridurti, tik rekomenduočiau Timui pasinaudoti naujesniu nei „Galaxy S4“ modeliu. Be šių mano išvardintų dalykų, buvo dar  begalės smulkmenų, kurias apžvelgsiu išbandęs iOs 14. Tačiau apskritai pažvelgus kas paskutiniu laiku vyksta su telefonų operacinėmis, tai matosi, kad jos labai panašėja viena į kitą. Šiuo metu naujausia iOs 14 yra „Beta for developers“, kuri skirta programuotojams – kūrėjams, tad jei sumąstysite susiradę „Youtube`je“ ją instaliuoti, patarčiau gerai pagalvoti, nes nepavykus bandymui jūsų „iPhone“ pataps plyta 🙁 . Oficialus iOs 14 pristatymas numatomas rugsėjo mėnesį. Tad rudenį „obuolinių“ laukia revoliucija, kurią „Androidininkai“ jau išgyveno 🙂 .

 

Vakar sukako lygiai metai, kai „Apple“ kompaniją paliko vyriausias dizaineris Jony Ive. Kol kas vis dar išlieka paslaptimi, kodėl Jony paliko ar buvo „išprašytas“ iš „Apple“. Sklandė įvairiausi gandai nuo nesutarimų su Tim Cooku iki to, kad Ive serga nepagydoma liga ir jam liko gyventi vos keli metai. Viešai skelbiama, kad Jon Ive išėjęs iš „Apple“ įkūrė savo kompaniją, kuri vadinasi „Love From“, tarp kurios klientų bus ir pati „Apple“.  Tačiau manau tai tik akių dūmimas.

 

Kalbant apie patį Jony Ive susidariau nuomonę, kad tai žmogus, kuris galėtų visą dieną pasakoti apie dėžutės dizainą. Jo balsas labai tiktų sekti pasakas ar vesti psichologines terapijas. Jis buvo vienas geriausių S. Jobso draugų, apie kurį Jobs`as kalbėdavo ne kaip apie kolegą, o kaip apie tikrą draugą. „Apple“ darbuotojai juos vadindavo „JAIVS“, taip pabrėždami jų neišskiriamumą. Duodamas interviu įvairiems leidiniams Ive pasakojimas dažnai prasideda nuo to, kaip jie su S. Jobsu 1998 m. išgelbėjo „Apple“ nuo bankroto sukurdami „Mac`o“ su permatomu korpusu. Kalbama, kad tai būtent tas „Mac`as“, kuris Jony įkvėpė „Apple“ kampuso dizainui. Kaip pats Jony sako: „Apple gaminių unikalumas tame, kad vartotojas žiūrėdamas į „Apple“ gaminius intuityviai žino, kad įrenginys taip ir turi atrodyti ir ne kaip kitaip.“

 

Manau galima „Apple“ nemėgti dėl įvairių priežasčių, tačiau mažai kas gali priekaištauti jai dėl įrenginių dizaino. Mano nuomone, dar ir šiandieną tai vieni nuostabiausių įrenginių į kuriuos malonu žiūrėti, liesti, turėti rankose.

 

Na ir kaip gi be naujausių „Apple“ gandų iš kurių vienas verčia tikrai sunerimti. Kalbama, kad naujausiuose „iPhone 12“ serijos pakuotėse nebeliks ausinukų ir įkrovėjo. Kas dėl ausinukų, manau šis gandas pasitvirtins, bet kas liečia įkrovėją, manau total sh.. :), nes pasirodė kito „insider`io“ info su nuotrauka, kad naujieji „iPhone 12“ gaus 20 W įkroviklį. Taip pat tvirtinama, kad „iPhone 12“ gaus 120 Hz atsinaujinimo dažnio ekranus, tačiau neaišku ar visa serija ar tik „Pro“ ir „Pro Max“ versijos. Šią savaitę taip pat pasirodė informacija apie „iPhone 12“ kainas kur pigiausias „iPhone 12“ serijos telefonas kainuos nuo 549 $, bet kol kas visa tai tik gandai.

 

Na ir „Apple“ temą užbaigsiu nelaimingu atsitikimu Kinijoje, kur sunkvežimis vežęs didelę „iPhone 11“ partiją apvirto ir užsidegė. Jis gabeno apie 20.000 vnt. „iPhone“. Pranešama, kad į įvykio vietą greitai atvykusi policija neleido išvogti dar sveikų likusių įrenginių.

 

Kaip ir praeitą savaitę taip ir šią „Telegram“ ir jos įkūrėjas Pavelas Durovas vėl buvo informacinių leidinių akiratyje. Savaitės pradžioje „darknete“ pasirodė informacija apie parduodamą duomenų bazę, kaip spėjama su 40 mln. „Telegram Messenger“ vartotojų duomenimis (vartotojo ID, telefono numeris, slapyvardis). „Telegram“ pareiškė, kad tokia duomenų bazė iš tikrųjų egzistuoja, tačiau apie 60 % joje esanti informacija yra nebereikšminga.

 

Nuojauta kužda, kad P. Durovas į JAV teismus vaikšto, kaip į savo namus. Šią savaitę „Telegram“ sudarė taikos sutartį su JAV vertybinių popierių komisija (SEC), „Gram“ žetonų (kriptovaliutos) pirkėjams, Pavelas turi grąžinti 1,22 mlrd. $., taip pat privalo sumokėti 18,5 mln. $ baudą. „Telegram“ buvo suteikta 30 dienų sumokėti baudai ir ketveri metai išmokėti kompensacijas investuotojams. Sekančią dieną po šios informacijos, pasirodė pranešimas, kad Pavelas investuotojams jau grąžino 1,22 mlrd. $  ir sumokėjo paskirtą 18,5 mln. $ baudą, tačiau viskas tuom nesibaigė. Niujorko apygardos federalinis teismas „Telegram`ą“ įpareigojo trejų metų laikotarpyje pranešti, nurodytai reguliavimo institucijai, apie bet kokius kriptovaliutų sandorius. Tad P. Durovui taip lengvai nepavyks atsikratyti jį prižiūrinčių institucijų ir jis dar ilgam liks JAV pareigūnų akiratyje.

 

Šią savaitę buvo paskelbtos nelabai džiugios naujienos „Samsung“ kompanijai. Analitikai prognozuoja, kad šį ketvirtį „Samso“ mobiliųjų telefonų padalinys užbaigs susitraukusiu pelnu ir apyvarta. Neguodžiančios prognozės ir skaičiuojant metinius pardavimus, kur pardavimai traukiasi ~ 33%, o pelnas net ~ 60%. Analitikai teigia, kad tai susiję su vis dar išplitusia koronaviruso pandemija. Tačiau aš manau, kad ne ką mažiau įtakoja ir padarytos klaidos kuriant „Galaxy S20“ seriją, kas ir galėjo įtakoti, kad pardavimai neprilygsta praeitų metų „Galaxy S10“ serijos rezultatams. Tačiau „Samsung“ tikrai ras kur atsiimti. Tie patys analitikai tiki, kad puslaidininkių (mikroschemų) gamyboje „Samsung“ pasieks įspūdingus pardavimus, pelnas gali išaugti net 37%, o tai sudarys ~ 4,5 mlrd. $.

 

Japonijos kompanija „JOLED“ daugelio OLED ekranų patentų portfelio savininkė ir kūrėja, pareikalavo uždrausti importuoti ir pardavinėti JAV, Europoje ir Pietų Korėjoje „Samsung Galaxy“ telefonus turinčius OLED ekranus. Pareiškimai buvo pateikti Jungtinėse Valstijose ir Vokietijoje, pareiškimuose teigiama, kad „Samsung“ negavo leidimo šiose šalyse naudoti „JOLED“ kompanijai priklausančių patentų, todėl neturi teisės parduoti telefonų su juose esančiais OLED ekranais. Šiais metais tai jau ne pirmas atvejis, kai „Samsung“ kompanija paduodama į teismą dėl jos gaminamų ekranų, nes šių metų vasario mėnesį „Nanoco“ jau kaltino „Samsung“ pažeidus jų patentus.  Jei gamintojas ir būtų pripažintas kaltu, „Samsung“ telefonai gali tapti šiek tiek brangesni, tačiau jų niekas neuždraus.

 

Šią savaitę Jungtinėje Karalystėje „Samsung“ pristatė savo debetinę mokėjimo kortelę „Samsung Pay Card“, kurią sukūrė bendradarbiaudama su skaitmeninės bankininkystės platformos (fintech) lydere „Curve“. „Samsung“ tai jau trečiasis telefonų gamintojas, po „Apple“ ir „Xiaomi“, pristatęs savo bankinę kortelę. Pasak „Samsung“, tai unikalus mokėjimo sprendimas, kuris klientams pasiūlys paprastą ir lankstų būdą valdyti savo finansus, su galimybe susieti mėgstamas lojalumo ir bankines korteles vienoje patogioje vietoje. Šiomis dienomis šios kortelės dar negalima įsigyti, tačiau pranešime teigiama, kad šiais metais ją bus galima įsigyti Jungtinėje Karalystėje, o apie kitas Europos šali nepranešama.

 

O JAV ir „Huawei“ serialas tęsiasi toliau. JAV vyriausybė vis kurpia planus, kaip dirbtinai sudaryti konkurenciją ir sumažinti atsilikimą nuo „Huawei“ 5G srityje ir panašu, kad jie jau žino, kaip tai padaryti. Šią savaitę „The Wall Street Journal“ rašo, kad JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija, kuriai patarinėja „Cisco Systems“ ir kitos telekomunikacijų kompanijos, rimtai svarsto galimybę įsigyti „Ericsson“ ir „Nokia“ kompanijas. Pasak „The Wall Street Journal“ JAV administracija ilgą laiką kūrė šiuos planus, tačiau koronaviruso pandemija tam užkirto kelią. Negana to, šią savaitę Trumpo administracija pareiškė, kad „Huawei“ kontroliuojama Kinijos kariuomenės ir jai gali būti įvestos naujos JAV finansinės sankcijos.

 

Taip pat šią savaitę Kinijos kompanija „Visionox“ pristatė antros kartos lankstų ekraną, kurį galima lankstyti į abi puses. Pirmos kartos ekranai buvo naudojami kuriant konceptinį „Xiaomi Mi Mix Alpha“, kuris taip ir nepasirodė masinėje prekyboje. Pasak įvairiausių Kinijos šaltinių, šis antros kartos ekranas yra paruoštas masinei gamybai. Jeigu suvesti šios savaitės gandus, tai neatmesčiau teorinės galimybės, kad šis ekranas bus naudojamas naujajame „Samsung Galaxy Fold 2“. Tačiau čia tik mano spėjimas.

 

„OnePlus“ ir toliau kursto susidomėjimą savo naujuoju, tačiau oficialiai dar nepristatytu vidutinės klasės telefonu. Tikslus jo pavadinimas ir pristatymo data vis dar išlieka paslaptyje, tačiau pagal paskutinę pasirodžiusią informaciją, jis greičiausiai vadinsis „OnePlus Nord“ ir oficialiai galėtų būti pristatytas liepos 10 d. Tai spėjama iš nuotraukų, kurios šią savaitę buvo trumpam paskelbtos „Instagram“ socialiniame tinkle „OnePlusLiteZthing“ puslapyje. Belieka sulaukti liepos 10 d. ir sužinosime ar „OnePlus“ pavyks su trenksmu grįžti į vidutinės kainos telefonų segmentą. Jei vis dar nežinote, priminsiu, kad pasak įvairiausių šaltinių, naujasis „OnePlus“ gaus praktiškai visus flagmanui prilygstančius parametrus, tačiau jo kaina sieks tik 330 $.

 

Ir savaitės svarbiausių įvykių apžvalgą norėčiau užbaigti šmaikščia naujiena, kaip nesunkiai „užkalti“ 35.000 $ – tereikia sukurti tualetą 🙂 . Kosmoso agentūra NASA paskelbė konkursą – geriausias tualetas mėnulyje. „Lunar Loo Challenge“ projekto vadovas Mike’as Interbartolo teigia, kad „NASA“ organizuojamas konkursas yra skirtas surasti novatoriškų sprendimų, kaip kaupti žmonių ekskrementus kosmose. Tualetas bus skirtas „NASA“ Artemis“ programai, kuri 2024 m. planuoja žmonių išlaipinimą Mėnulyje. Už geriausią tualeto mėnulyje idėją, tinkamą abiejų lyčių poreikiams patenkinti, „NASA“ žada 35.000 $ piniginį prizą.

 

Uždaryti komentarus