Peržiūrėta 945
0

Svarbiausi šios savaitės pasaulio įvykiai trumpai. Pradėsiu nuo svarbiausio, tai vis dar besitęsiantis konfliktas tarp JAV ir „Huawei“, kuris jau pradeda priminti meksikietišką serialą. Šio konflikto pradžioje, kai „Huawei“ buvo uždrausta naudoti „Google“ programėles, atrodė, kad kinų gamintojas puikiai laikosi ir gerai tvarkosi, bet po įvestų dar griežtesnių sankcijų, kai Taivano procesorių gamintojas „TSMC“ nutraukė sutartį su „Huawei“, šiam gamintojui buvo suduotas lemiamas smūgis. „Nikkei“ analitikai teigia, kad naujos flagmanų „Mate 40“ serijos pristatymas vėluos apie 2-3 mėnesius. Oficialiai gamintojas dar nėra patvirtinęs informacijos, tačiau aišku, kad tai buvo tik laiko klausimas, kada amerikiečių taip ilgai presuojamas „Huawei“ neatsilaikys. Tik man iškyla vienas klausimas: kas pasikeis po tų 2-3 mėnesių? Čia ne ligoninė, kurią kinai gali pastatyti per 2 savaites, procesorių gamyklos nesukonstruosi per tokį laiką. „Huawei“ nuomone, šiame konflikte amerikiečiai dar ne viską parodė, todėl ruošiasi dar blogesniam scenarijui. Nors JAV apribojimai netaikomi atminties lustų gamintojams, „Huawei“ nerimauja, kad tai tik laiko klausimas, kada JAV vyriausybė išplės savo apribojimus atminties lustams, todėl nelaukdami jau derasi su „Samsung“ ir „SK Hynix“ norėdami sukaupti atsargas. Aš viliuosi, kad JAV nežengs tokio drastiško žingsnio, nes tai jau būtų smūgis žemiau juosmens.

 

Tačiau JAV dar kartą įsitikino, kad telekomunikacijų srityje be „Huawei“ niekaip. Šią savaitę JAV prekybos departamentas išplatino pranešimą, kuriame šios organizacijos sekretorius Wilbur Ross patvirtino, kad JAV valdžia leis amerikiečių įmonėms bendradarbiauti su „Huawei“ plėtojant 5G sritį. Tad gal tai mažas žingsnelis link santykių atšilimo, kuriuo aš labai abejoju ir amerikiečių norisi paklausti: tai kaip su tuo nacionaliniu saugumu? Europoje šis konfliktas, taip pat kelia susirūpinimą ir kaip teigia ES prekybos rūmų vadovas Kinijoje Jörgas Wuttke: JAV ir Kinijos technologijų karas yra pavojingesnis už koronos virusą.

 

Palikime konfliktus nuošalyje ir eikime prie linksmesnių naujienų, kur „Huawei“ tikrai turi kuom pasigirti. Šio gamintojo dar 2017 m. išsakyti planai, kad jie 2020 – aisiais taps „Nr. 1“ telefonų gamintoju pasaulyje, šį balandį tapo realybe. „Huawei“ aplenkė „Samsung“ą, tai istorinis įvykis, kuris manau trumpalaikis, tačiau suteiks „Huawei“ šiokio tokio pasididžiavimo. Analitinės kompanijos „Counterpoint Research“ duomenimis, balandžio mėnesį „Huawei“ užkariavo 19 % pasaulinės rinkos, tuo tarpu „Samsung“ – 17 %. Visa tai „Huawei“ pasiekė dėka pardavimų Kinijoje, kur „Google“ programėlės įtakos neturi. Ne ką blogiau „Huawei“ sekasi ir išmaniųjų laikrodžių pardavime, kur dominuoja „Apple“. Šių metų pirmo ketvirčio duomenimis „Huawei“ išmaniųjų laikrodžių pardavimai ženkliai augo ir sudarė 14,9 % rinkos, o tai yra antra vieta pasaulyje.

 

Kas šiandien nežino Elono Musko ir jo nutrūktgalviškų planų užkariauti Marsą, implantuoti mikroschemas į žmonių smegenis ir palydovų pagalba padaryti internetą prieinamą kiekvienam? Šią savaitę paaiškėjo, kad „Starlink“, kuri priklauso E. Muskui, į orbitą jau yra iškėlusi 538 palydovus ir artimiausiu laiku ruošiasi pradėti internetinio tinklo testavimą. Kompanijos oficialiame puslapyje pasirodė informacija, kad ieškomi testuotojai, kurie norėtų išbandyti – testuoti šį palydovinį internetą. Pasak kompanijos vadovo E. Musko, „Starlink“ interneto greitis sieks 1 Gbps su 25-30 milisekundžių vėlavimu, o projektui įsivažiavus ir pasiekus maksimalų 12 000 vnt. palydovų orbitoje, vėlavimas bus tik 8 milisekundės. Žinant, kad palydovai randasi 550 km. aukštyje, toks vėlavimo greitis yra neįtikėtinas. Kol kas ši paslauga bus prieinama šiaurinės JAV ir Kanados gyventojams ir neaišku kada šią interneto paslaugą bus galima išbandyti globaliai. Pranešama, kad pasibaigus testavimui ir projektui perėjus į komercinę veiklą, interneto mėnesinis mokestis bus ~ 80 $. Iš viso „Starlink“, JAV ryšių departamentui yra pateikusi prašymą dėl 30 000 palydovų iškėlimo.

 

Taigi, dabar iš orbitos sugrįžkime atgal į žemę, kur iki laukiamiausio „Apple“ fanų įvykio liko vos viena diena. Kalbu apie „WWDC 2020“ konferenciją, kuri pasak įvairiausių šaltinių pateiks ne vieną staigmeną. Vienas iš insiderių Jose Prosseris savo „Twitterio“ paskyroje brūkštelėjo – „iPhone Os“, kas leidžia spėti, kad šioje konferencijoje greičiausiai bus paskelbta, kad „iOs“ operacinė pakeis pavadinimą į „iPhone Os“. Ne ką mažesnis ažiotažas dėl bevielo pakrovėjo „AirPower“, kurio nuotraukos pasirodė šią savaitę. Šį pakrovėją „Apple“ pristatė dar 2017 m., tačiau prekyboje jis taip ir nepasirodė. Taip pat, šią savaitę, įvairiuose informaciniuose šaltiniuose mirgėjo naujiena, kad „Apple“ kuria telefoną sulenkiamu ekranu, kuris turės du atskirus ekranus sujungtus lankstomu mechanizmu, panašiai kaip Microsoft Surface Duo. Tad laukiama, galbūt konferencijoje bus paskelbta žinia susijusi su šiuo gandu. Su nekantrumu laukiu pirmadienio .

 

Tačiau šią savaitę „Apple“ taip pat pasiekė ir ne kokios naujienos iš Europos Sąjungos, kuri pradeda net du antimonopolinius tyrimus, susijusius su konkurencijos ribojimu. Vienas tyrimas susijęs su Europos Sąjungos taisyklių pažeidimais platinant programėles per „App Store“, kitas dėl „Apple Pay“ kurioje „Apple“ kaltinama apribojusi prieigą prie „iPhone“ ir „Apple Watch“ NFC funkcijų, todėl bankai ir kiti finansinių paslaugų teikėjai negali integruoti NFC mokėjimų funkcijų į savo programėles. Jei šie kaltinimai pasitvirtintų, „Apple“ bus priversta sumokėti baudą, kuri gali siekti 10 % metinių pajamų, taip pat pakeisti savo verslo praktiką. Kad EU pradeda dvi šias bylas buvo paskelbta sekančia dieną po to, kai „Apple“ pasigyrė, kad per 2019 m. „App Store“ pasiekė rekordinę 519 mlrd. $ apyvartą. Savo ruožtu „Spotify“, dėl kurios skundo ir buvo pradėtas vienas iš tyrimų, paskelbė pareiškimą, kuriame teigiama: „mes džiaugiamės Europos Komisijos sprendimu atlikti oficialų „Apple“ veiklos tyrimą ir tikimės, kad jos veiksmai užtikrins sąžiningą konkurenciją „iOS“ platformoje. Jei abu šie tyrimai pasibaigtų „Apple“ nenaudai, neatmesčiau naujo konflikto tarp JAV ir EU, nes po kiekvieno amerikiečių kompanijos „nuskalpavimo“, JAV prezidentas, Donaldas Trumpas, tartum „užsiveda“ naujiems mūšiams.

 

Rusijoje vienas žymiausių ir mylimiausių „žmogeliukų“, aišku po šios šalies prezidento Vladimiro Putino 🙂 , yra „Telegram“ įkūrėjas Pavelas Durovas. Šią savaitė Rusijos „Roskomnadzor“ tarnyba paskelbė, kad Rusijos teritorijoje nutraukia šio socialinio tinklo blokavimą, nors jis visą laiką ir taip veikė. Bet keista, kad Rusijos „Roskomnadzor“ tarnyba pakeitė nuomonę, kas jai labai jau nebūdinga ir dabar tvirtina, kad priimdama sprendimą atsižvelgė į „Telegram“ vadovybės bendradarbiavimą kovojant su Rusijoje uždraustos informacijos platinimu. Priminsiu, kad „Telegram“ Rusijoje buvo „užblokuotas“ 2018 m. balandžio mėnesį, Maskvos Tagansky teismo sprendimu, dėl atsisakymo suteikti raktus vartotojų žinučių iššifravimui. Šią savaitę Pavelas buvo pasaulinės žiniasklaidos akiratyje ne tik dėl „Telegram“, dar jis paragino programėlių kūrėjus boikotuoti „Google Play“ ir „App Store“ dėl didelių komisinių mokesčių, kurie šiose platformose siekia net 30 %. P. Durovas teigė, kad būtent dėl šios priežasties jis naudojasi „Android“ išmaniaisiais telefonais, kurie leidžia įdiegti trečiųjų šalių programėles.

 

O  „Boston Dynamics“ pranešė, kad keturkojį robotą „Spot“ jau galima įsigyti už 74,5 tūkst. $. Iš pradžių kompanija juos kūrė kariuomenei, kur buvo manoma, kad jie pasitarnaus atliekant veiksmus nelygiame reljefe, pavyzdžiui, kalnuose. Tačiau po bandymų JAV kariškiai atsisakė idėjos naudoti keturkojus robotus, dėl to įmonė perėjo prie komercinės plėtros. Šis robotas varomas elektros varikliais, ir iš visų pusių puikuojasi kameromis. Šiuo metu šį robotą gali įsigyti tik JAV esančios įmonės.

 

Uždaryti komentarus