Peržiūrėta 1389
6

Trumpai apžvelgsiu šios savaitės svarbiausius įvykus ir naujausius gandus.

 


APPLE Kaip malonu skaičiuoti svetimus pinigus 🙂 . Pradėsiu nuo „Apple“, kuri šią savaitę eilini kartą pasiekė naujas aukštumas, jų akcijų kursas išaugo iki 350$ už akciją, o kompanijos kapitalizacija pasiekė 1,5 trln. $. „Apple“ tapo pirmoji JAV kompanija pasiekusi tokią kapitalizacija, tačiau ne vienintelė. Šią savaitę „Microsoft“ taip pat pasiekė 1,5 trln. $ kapitalizacija. Jei „Microsoft“ atveju būtų galima rasti loginių paaiškinimų, tai „Apple“ atrodo tarsi organizmas prijungtas prie steroidus pumpuojančio aparato. Yra pamąstymų, kad akcijų kilimas yra susijęs su „Apple“ savos gamybos procesorių artėjančiu pristatymu. „Apple“ pasiekus tokią kapitalizaciją, dabar daugelis laukia ir jau pranašauja, kad ji bus pirmoji JAV kompanija pasiekusi 2 trln. $ kapitalizacija. Tokia analitikų prognozė turėtų sukelti euforiją W. Buffett`ui, kurio valdomas fondas investavęs nemažai į „Apple“ akcijas. Apskritai pažvelgus šiek tiek giliau kas vyksta JAV biržose, net specialistai kraipo galvas ir neranda atsakymo, kodėl auga daugelio kompanijų akcijų kursai, kai JAV ir visame pasaulyje, viskas vyksta atvirkščiai, kas įtakoja akcijų augimą.

 


APPLE Žinant koks didelis pasaulis ir kiek joje gyvena žmogeliukų, nenuostabu, kad tarp jų pasitaiko ir keistuolių 🙂 Vienas JAV gyventojas, Raevon Terrell Parker, padavė „Apple“ kompaniją į teismą ir reikalauja 1 trln. $ kompensacijos, už jo „iPhone 7″ praradimą, kurį jis buvo pridavęs į servisą. Jo manymu, yra penktasis JAV konstitucijos įstatymas susijęs su civiline nuosavybe, kuriame parašyta: „privati ​​nuosavybė neturėtų būti konfiskuota viešam naudojimui, be teisingos kompensacijos“. Tai jau antras kartas, kai šis žmogutis paduoda „obuolinius“ į teismą. Prieš tai jis iš „Apple“ reikalavo net 2 trln. $. Ir žinant kokių keistenybių pasitaiko JAV įstatyminėje bazėje, kai priimami įstatymai draudžiantys sėdint ant tilto gerti alų iš kibiro ar į teatrą ateiti su liūtais, neatmesčiau ir palankia šiam keistuoliui tesimo baigtimi.

 


APPLE Šią savaitę pasirodė dar daugiau informacijos apie birželio 22 d. San Chosė mieste, Kalifornijoje startuosiančią „WWDC2020“ konferenciją. Ši konferencija vyks iki birželio 26 d. Pasak insiderių „Apple“ pristatys naujausias „iPadOS 14“ ir „iOs 14″ operacines, kuriose bus net labai įdomių naujovių. Viena iš jų, kad „iPhone“ galės tapti jūsų automobilio raktu. Aišku tai greičiausiai palies tik naujausius automobilius ir manau ne senesnius kaip „iPhone X“ modelius. Taip pat šioje konferencijoje bus pademonstruota ir iš dalies atnaujinta „WatchOS 7“. Ko gero mažai šansų, tačiau spėliojama, gal būt bus pristatytas ir AirTag „pakabukas“, kuris leis rasti pamestą daiktą naudojant „Locator“ programą. Na o didžiausi „geek`ai“ laukia, kad šioje konferencijoje „Apple“ pristatys savo gamybos ARM procesorius, kurie pakeis „Intel“ procesorius. Prognozuoja, kad naujieji „Apple „procesoriai jau nuo 2021 m. bus naudojami „Mac“ kompiuteriuose. Na ir dar viena taip pat laukiama naujiena, tai naujojo „iMac“ kompiuterio pristatymas, kuris pasak insiderių turės labai siaurus ekrano rėmelius.

 


APPLE Nenumaldomai artėja naujos „iPhone 12“ serijos telefonų pristatymas. Kol kas visiškai nėra aišku kada įvyks šios serijos oficialus pristatymas. Tradiciškai tai turėtų įvykti rugsėjo pradžioje. Tačiau ne vienas autoritetingas šaltinis teigia, kad šį kartą „Apple“ nepavyks tradiciškai rugsėjį pristatyti naujos serijos „iPhone“. Greičiausiai „Apple“ deda milžiniškas jėgas, kad tai įvyktu laiku, nes priešingu atveju tai sumenkintų jos taip saugoma reputaciją. Šią savaitę „Apple“ Eurazijos duomenų bazėje užregistravo naujus išmaniuosius telefonus, kurie greičiausiai ir yra naujieji „iPhone12“, kas byloja, kad pristatymas įvyks laiku. Taip pat, kai kurie šaltiniai teigia, kad liepos mėnesį „Apple“ pradės masinį „iPhone 12“ gamybą, kuri šiuo metu pereina paskutinius testus, tačiau nenurodoma ar pradedama gaminti visa naujoji „iPhone 12“ serija, ar tik keletas šios serijos modelių.

 


VISIONOX Mano manymu viena iš įdomiausių šios savaitės naujienų yra surišta su kompanija „VISIONOX“, kuri oficialiai paskelbė, kad pasiruošusi – pradedanti masiškai gaminti telefonų ekranus, kuriuose selfie kamera jau bus po ekranu. Jei tai pasitvirtins, būsime pragyvenę dar vieną technologinį etapą, kur galėsime atsisveikinti su visomis „išpjovomis“ ir „skylutėmis“. Kol kas neaišku kuris tiksliai gamintojas ir koks modelis pirmasis gaus šios kompanijos ekranus. Pasak kai kurių insiderių, tai bus „Honor Magic“ modelis. Tad šioje dvikovoje kuris gamintojas bus pirmasis pristatęs telefoną, kuriame selfie kamera jau po ekranu, beliko sulaukti „Samsung“ atsakymo. Tačiau visko gali būti, kad kur didieji pešasi, koks nors nelabai žymus kinų gamintojas, toks kaip „TCL“, ims ir nušluostys gigantams nosį. Remiantis keliais patikimais šaltiniais ši kompanija taip pat užpatentavo telefoną, kuriame selfie kamera jau po ekranu. Tad ši dvikova darosi vis įdomesnė ir įdomesnė.

 


SAMSUNG Šią savaitę, kaip niekada gausu naujienų iš „Samsung“ kompanijos. Pradėsiu nuo nelabai jau linksmų, kai vienas iš „Samsung“ vadovų vėl gali atsidurti už grotų. 2017 m. „Samsung Electronics“ tuometiniam kompanijos vicepirmininkui Lee Jae-Yongui buvo pareikšti kaltinimai dėl kyšininkavimo, lėšų pasisavinimo, turto slėpimo ir melagingų parodymų. Šis skandalas ir teisminis procesas išvertė iš posto tuometinę P. Korėjos prezidentę Park Geun-hye, kuri net buvo atsidūrusi už grotų. Šį kartą P. Korėjos prokurorai poną Lee kaltina jau naujais nusikaltimais, kurie susiję su 2015 m. dviejų „Samsung“ grupės įmonių, „Cheil Industries“ ir „Samsung C&T“, susijungimu. Kol kas teismas atmetė prokurorų prašymą areštuoti Lee Jae-Yongą. 51 -ių Lee Jae-yongas „Samsung“ prezidentu tapo 2009 m. Jis yra „Samsung“ įkūrėjo Lee Byung-Chulo anūkas.

 


SAMSUNG Tai kuom naudosimės netolimoje ateityje galime pamatyti naujame „Samsung“ kompanijos patente. Tai yra AR (papildytos realybės) akiniai, kurie turės jutiklinį ekraną ir ryšio modulį. Šie akiniai galės belaidžiu ryšiu prisijungti prie kito įrenginio, turės vartotojo sąsają. Išties su nekantrumu laukiu šios naujovės, kuri manau perkels technologijų naudojimą į kitą lygį. Kada jis pasirodys rinkoje ir kiek kainuos informacijos kol kas nėra.

 


SAMSUNG Vis daugėja informacijos apie artėjančią „Samsung“ prezentaciją „UNPACKED 2020“, kuri turėtų įvykti rugpjūčio 5 dieną. Tai bus pirmas kartas, kai šis gamintojas praves ją „online“ metodu. Didžiausią susidomėjimą kelia „Galaxy Note 20“ serija, kurioje vis dar išlieka paslaptimi, kiek modelių joje bus pristatyta, du ar trys. Ne ką mažesnis susidomėjimas ir pristatyme turėsiančiu pasirodyti naujuoju „Galaxy Fold 2“, sulenkiamu ekranu, kuris turės naujos kartos „UTG“ labai ploną, sulenkiamą stiklą, prie kurio tobulinimo pasak naujausių gandų prisidėjo „Corning“ kompanija. Ji gamina įžymiuosius „Gorilla Glass“ stiklus. Be jau minėtų modelių, pristatyme manoma bus pademonstruoti: „Galaxy Z Flip“ su 5G palaikymu ir naujasis „Galaxy Tab S7“, kuris turės vieną didžiausių, 10,000 mAh bateriją.

 


SAMSUNG Iki „UNPACKED 2020“ liko daugiau nei pusantro mėnesio, tačiau „Samsas“ neleis mums nuobodžiauti. Šią savaitę pasirodė informacija apie dar vieną, naują „Galaxy“ serijos modelį, t.y. „Galaxy S20 Lite“, kurio pasirodymo laukiama liepos mėn. Susidomėjimą kelia tai, kad šis „LITE“ versijos modelis, turės vieną iš galingiausių „Snapdragon 865“ procesorių. Apie kitas šio modelio tech. savybes kol kas nėra informacijos. Spėliojama, kad šis naujas modelis kainuos apie 800$. Be šio modelio, liepos mėn. dar laukiama ir naujųjų „Galaxy Buds“ bevielių ausinukų ir „Galaxy Watch 3“ pristatymo. Tad mūsų laukia tikrai karšta „Galaxy“ vasara.

 


SAMSUNG Ne paslaptis, kad kiekviena kompanija ieško būdų kaip daugiau uždirbti ir sutaupyti. Ne išimtis ir Samsung, kurios planuose, naujoje „Galaxy S30“ serijoje pradėti naudoti konkurentų t.y. kinų kompanijos „BOE“ gaminamus ekranus. Tačiau kaip paaiškėjo, pirmoji „BOE“ ekranų partija buvo išbrokuota – neišlaikė „Samsung“ kokybės bandymų.

 


SAMSUNG Kad „Samsung“ ieško būdų daugiau uždirbti byloja dar viena šios savaitės naujiena. Pasirodė informacija – nuotraukos apie naujausioje „Samsung One UI 2.5“ programinėje įrangoje pasirodysiančią reklamą. Nuotraukose matosi, kad net ir „užrakintame“ ekrane rodoma reklama. Tikėkimės, kad ši „naujovė“ iki mūsų regiono neatkeliaus ir liks tik Kinijos rinkai. Tačiau labai nuogąstauju, kad tai tik laiko klausimas, kada šis reikaliukas atkeliaus ir iki mūsų išmaniųjų. Tikiuosi, kad nebus pasiūlytas abonentinis mokestis, kaip alternatyva reklamos nerodymui.

 


HUAWEI Kinai moka šantažuoti ne ką blogiau nei D. Trumpas. Oficialiajam Londonui paskelbus, kad jie galutinai apsisprendė ir ieškos alternatyvų „Huawei“ 5G tinklo įrangai, Pekinas neliko skolingas. Kinijos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje teigė, kad Boriso Johnsono planai ieškoti alternatyvų „Huawei“ 5G tinklo plėtrai, gali sugadinti Kinijos kompanijų planus, Jungtinėje Karalystėje statyti atomines elektrines ir greitųjų traukinių tinklą. Tačiau atrodo D. Trumpas užčiuopė silpną B. Johnsono vietą, ir tvirtai ją laiko suspaudęs, nes dar metų pradžioje B. Johnsono nuomonė buvo visiškai priešinga. Anglų vyriausybė pareiškė, kad jau derasi su įvairiomis telekomunikacijų kompanijomis, tokiomis kaip „Nokia“, „Ericsson“ ir „Samsung“, kurie padėtų užkaišyti skylę, kuri liks pašalinus „Huawei“ įrangą. Tačiau D. Trumpui turėtų žinoti, kad daugelis patentų susijusių su 5G technologijoms priklauso būtent „Huawei“ kompanijai. Tad jei jos įranga ir bus pakeista į kito gamintojo, visai tikėtina, kad „Huawei“ iš to vis tiek gaus pelną, kadangi bus naudojamos jos technologijos. Kai jau Londono planai „Huawei“ atžvilgiu jau perėjo į darbinę stadija, būtų labai įdomu sužinoti mūsų telekomunikacinių bendrovių nuomonę apie „Huawei“ 5G įrangą.

 


HUAWEI nepasiduoda ir vis ieško būdų, kaip išlikti rinkose, kuriose be „Google Play“ gyvenimas neįmanomas. Šią savaitę „Huawei“ pristatė dar vieną modelį, kuriam negalioja JAV sankcijos ir kuris turi visas „Google“ programėles. Tai naujas – senas „Huawei P Smart S“, kuriame įmontuotas „Kirin 710“ procesorius ir kuriam netaikomos JAV sankcijos.

 

HUAWEI Šią savaitę kai kuriose šalyse jau galima užsisakyti „Huawei P40 Pro+“, kuris turi viena geriausių kamerų rinkoje su 10x optiniu priartinimu. Jo kaina siekia apie 1400€. Gaila, bet šis modeliukas jau be „Google“ programėlių. Aišku „specialistai“ replikuos, kad tai ne problema jas įsidiegti, persikelti ar kitaip jas ten instaliuoti. Bet gerbiamieji, norėčiau jus labai nuvilti, kad jūs nesate apsaugoti, kad vieną rytą atsikėlę nebegalėsite pasinaudoti šioms paslaugomis. „Google“ šaunuoliai, viską kuo puikiausiai suprasdami, palieką terpę jas ten susidėti. Tikėkimės, kaip tai ir išliks ateityje.

 


GOOGLE Pradėsiu klausimu: tai kur tas „Pixel 4a“ ? Kažkokia mistika vyksta su šiuo „Google“ modeliu. Visi insideriai ir apžvalgininkai jau buvo įsitikinę, kad birželio pradžioje galės išbandyti t.y. šis modelis bus oficialiai pristatytas. Tačiau dabar matome, kad jau įpusėjęs pirmasis vasaros mėnuo, o apie tai, kad „Google“ ruošėsi pristatyti kažkokį „Pikeslį“, tuoj visi užmiršime. Pats gamintojas elgiasi taip, kaip jo ir nebūtų buvę. Įtariu, nusprendė panaudoti „Apple“ strategiją ir „Pixel 4a“ pristatys po kokių trijų metų teigdami, kad tai inovacinis sprendimas, kuris vis dar telpa delne. Anyway su tuo „Pixeliu“, nes šią savaitę visų dėmesys buvo prikaustytas į naujausią „Android 11 Beta 1″ programinės įrangos versiją, kuri kol kas prieinama „Pixel“ ir „OnePlus 8“ serijos išmaniesiems telefonams. Kaip teigia gamintojas, jie susikoncentravo į tris dalykus: privatumas, valdymas, bendravimas. Reikėtų paminėti, kad „Beta“ versijos dirba stabiliau už „Developeriams“ skirtas versijas, tačiau tai nereiškia, kad viskas veikia idealiai. Po pirmųjų šios naujos „Android 11 Beta 1“ testų, pasirodė pranešimų, kad kylą problemų tiems naudotojams, kurie naudoja „Google Pay“. Tai nieko nuostabaus, tam jos ir skirtos, kad chebrytė jas išnarstytu. Labai tikiuosi, kad Samsung ir jo flagmanai netaps vieni iš paskutiniųjų, kurie gaus šią naujausią „Android“ versiją.

 

XIAOMI Šis gamintojas dar karta įrodė, kad jų gaminami išmanieji įrenginiai prieinami kiekvienam. Šią savaitę „Xiaomi“ pristatė „Mi Band 5“ išmaniąją apyrankę, kurios kaina tesiekia 30$.

 

NUBIA Tai vienas įdomiausių ir man asmeniškai gražiausių telefonų, kokius esu matęs, tai gamer`iams skirtas „Nubia Red Magic 5G Transparent Edition“. Jo išskirtinumas permatomoje galinėje korpuso dalyje, kurioje matosi įmontuotas „cooleris“. Be įspūdingos išvaizdos, jis yra pirmasis telefonas turintis 16GB darbinės atminties. Šis naujas modeliukas prekyboje pasirodys birželio 14 d. Kinijoje, kur ji galima bus įsigyti už 735$.

 


Ir užbaigiant šios savaitės naujienų apžvalgą, naujiena, kuri pakels nuotaiką. „Grado Labs“ prekinis ženklas, kuris specializuojasi garso įrangos gamyboje, prieš 67 metus buvo įkurta laikrodžių meistro Joseph Grado. Bendrovė yra įsikūrusi Niujorke, JAV, ir visų pirma yra gerai žinoma dėl aukštos kokybės ausinių gamybos. Periodiškai šis gamintojas išleidžia ribotas ausinių kolekcijas, kurių korpusas pagamintas iš neįprastų medžiagų, tokių kaip viskio statinių medieną, ar Harley Davidson motociklų stūmokliai. Bet šis gamintojas toliau ieško naujų būdų sudominti – suintriguoti savo gaminiais ir atrodo jiems vėl pasiseks. Šią savaitę „Grado“ pristatė naują ribotą ausinių kolekciją, kurios korpusas pagamintas iš perdirbtų kanapių. Šios ausinės prekyboje pasirodys birželio gale ir kainuos 420$.

 

Rodyti daugiau
Uždaryti komentarus