Peržiūrėta 1562
0

Nežinau kaip jūs, bet aš, įsigijęs naują telefoną nebesuku galvos dėl seno. Nenaudojamų telefonų nekolekcionuoju, tikintis, kad po 50 metų jie taps antikvariniais, arba kad jų man prireiks. Nesvarbu, veikiantys ar ne, stengiuosi atsikratyti. Nenešu utilizuoti, tartum būčiau Gretos Thunberg pasekėjas, nors gamtos saugojimas man ne paskutinis reikaliukas. Yra susiformavęs įprotis, kad savo nenaudojamus telefonus parduodu laikydamasis vienos taisyklės – „tik ne draugui, ar pažįstamui“. Po „iPhone 5s“ pardavimo geram pažįstamui, Kalėdas teko praleisti ne su šeima, o tarsi būčiau 118 konsultantas mokinantis, kaip veikia iOs. Pardavimus pažįstamiems „parišau“ 🙂 , dabar tik į skelbimų portalą ir ate.

Pats pardavimų procesas yra įdomus, nes tenka bendrauti su įvairiais žmonėmis, su kuriais savo noru, manau, tikrai nebendraučiau. Parduodant telefoną stengiuosi kuo plačiau apibūdinti įrenginį: išvaizdą, komplektaciją, gedimus (jei tokių yra), kad pirkėjas susidarytų kuo aiškesnį vaizdą. Pastebėjau, kad kas kart, parduodant telefoną, susiduriu su tais pačiais klausimais, į kuriuos atsakyti be sarkazmo neišeina 🙂 . Labiausiai stebina, kad juokingiausių klausimų autoriai, dažniausiai – vyrai mėgstantys svarmenų kilnojimą ir perkantys tik tam tikro gamintojo telefoną. Čia be pykčio ir patyčių 🙂 . Bet šiandiena ne apie telefonų pardavimą. Išgryninau 10 klausimų, kurių mano manymu, geriau neužduoti pardavėjui, perkant naudotą telefoną.

  1. Nebeperklauskite informacijos surašytos skelbimo turinyje.

Tiesiog patikrinkite ar informacija teisinga.

  1. Iš kur tu jį gavai?

Nežinau, kaip jums, bet aš išgirdęs tokį klausimą nesusilaikau nuo sarkazmo 🙂 . Naktį po tiltu praleidau.

  1. Ar nevogtas?

Ką tikitės išgirsti? Prisipažinimą? Naudingiau būtų surinkti ekrane *#06#, kur pamatysite IMEI, jį suvedę manoimei.lt svetainėje, rasite visą informacijos apie telefoną. Taip pat IMEI galite pasitikrinti epolicija.lt svetainėje.

  1. Kodėl parduodi?

Tikitės prisipažinimo, kad pardavėjui labai reikia pinigų ir galėsite jį „smaugti“ iki galo 🙂 .

  1. Ar ne kopija?

Asmenys užsiimantys apgavystėmis tikrai jums neatsakys: „taip čia kopija, bet ieškau kvailelių, noriu apgauti ir pasipelnyti“.

Tačiau perkant naudotą ir brangų telefoną, galima pasižvalgyti tarp pažįstamų, gal kas naudojasi tokiu telefonu ir gali jums padėti patarimais identifikuojant originalą.

  1. Ar „nelagina“?

Jei ir sulauksite „ne nelagina“ atsakymo, tai dar ne faktas, ir dar nereiškia, kad tą pačią dieną nesusidursite su telefono sulėtėjimu – strigimu.

Tačiau gali būti ir taip, kad įsidėję savo SD kortelę su virusu (apie kurį net neįtarėte) susidursite su trikdžiais ir galvosite, kad jus apgavo.

  1. Ar viskas gerai veikia?

Neįsisvajokite, kad pardavėjas jūsų draugas ir atskleis visą neigiamą informaciją, nors ją ir žino.

Prieš mokant pinigus, reikia būtinai pasitikrinti pačius svarbiausius dalykus: kaip „gaudo“ ryšį, ar eina skambinti, ar veikia wi-fi, koks duomenų perdavimas ir t.t. Todėl idealiausiai būtų užsukti į patikimą telefonų servisą ir atlikti pilną telefono  patikrą.

  1. Kiek laiko baterija?

Nebelaiko, todėl parduodu 🙂 . Baterijos laikymas, pagrinde, priklauso nuo naudojimosi laiko, tad vienam klientui ji gali „numirti“ iki pietų, nes „sėdi“ Youtube“ je, kitam gali išlaikyti dvi paras, nes parašo tik kelias žinutes.

  1. Padarysi 50% nuolaida?

Tikitės, kad trečiame klausime sumelavo 🙂 ?

  1. Ar išsimokėtinai galima?

Nėra šansų, kad pirmą kartą matomas žmogus, suteiks jums kreditą 🙂 . Tai tas pats, kaip prieiti prie pirmo pasitaikiusio asmens ir paprašyti paskolinti pinigų.

Nujaučiu, kad perskaitę, užsiduosite sau klausimą: „o ko tada klausti“ 🙂 ? Mano patarimas, jei neturite ko paklausti, geriau papasakoti atsibodusį anekdotą, o norint apsisaugoti nuo įvairaus plauko sukčių, patarčiau sudaryti pirkimo  – pardavimo sutartį raštu.

Įdomu, o kokio jūs, juokingiausio klausimo, esate susilaukęs ?

 

Žymos:
Uždaryti komentarus