Peržiūrėta 869
0

Turiu keletą draugų, kurie neriasi iš kailio, kad tik turėtų naujausią “Apple” modelį, net jei negali sau to leisti. Ima kreditą, perka lizingu ar skolinasi iš draugų. Matosi, kad telefono gamintojas, kaip ir rankinės ar batų, labai svarbus. Vis pamenu laikus, kai mama sakydavo: “jei neturi pinigų – nuleisk kartelę norams, bet niekada nesiskolink”. Pripažinsiu, šiais laikais daugelis pasakytų, kad aš trenktas, tebūnie 🙂 . Tačiau pažįstu ir tokių, kurie nejaučia jokio diskomforto nusipirkę telefoną, atitinkantį jų galimybes, nes jie skaičiuoja.

Apsimesčiau, jei sakyčiau, kad manęs netraukia brangūs telefonai, nes kai buvau vaikigalis, vis užsukdavau į telefonų parduotuvę, kur “varvindavau seilę” prie tokių telefonų, kaip “Motorola V3688”, “Nokia 8810”. Tai atrodė tarsi nepasiekiama svajonė, kaip dabar “Rolls Royce Cullinan” 🙂 . O, kad priliptų man ta patarlė: “atsargiai svajok, nes dar išsipildys” 🙂 ! Kur lenkiu ?

Šiuo trumpu rašinėliu pradėsiu seriją  keletos straipsniukų – “Ką aš pirkčiau, jei turėčiau tik .. 150€, 300€, 500€ ir t.t.”, kuriuose išsirinksiu po tris, labiausiai patinkančius telefonus iki tam tikros sumos. Ir pradėsiu nuo mažiausios – 150€. Tačiau neimsiu maksimalios sumos, nes tai man atrodo –  neįdomu.

Pradedu dairytis ką galėčiau įsigyti už turimus eurus. Ieškant, nustembu, kad psirinkimas ne toks jau ir mažas, nes ir už 100€ galima įsigyti visai neblogą aparatą. Lieka nuspręsti – naują, o gal naudotą. Ir taip, mano apsiprendimas – du nauji ir vienas naudotas. Išsirinkau iš Lietuviškų kainų palyginimų ir skelbimų portalų.

Dairantis naujo telefono, iškart išbraukiu visus “NO NAME” gamintojus. “Sorry chebrytė”, jei tokius pardavinėjate. Į šį “BAD” sąrašą papuola ir jau gerai žinomi gamintojai: “LG”, “HTC” ir “Sony”. Jokio nusistatymo, tiesiog blogi prisiminimai, kurie susiję su remontu. Pamenu, kai tik nusipirkau “LG G2”, jau po savaitės pagelto ekrano šonas, bet aš ne iš tų, kurie taip lengvai pasiduoda 🙂 . Tada išbandžiau “LG G3” ir vėl remontas, tris kartus. Vis keisdavo pagrindinę plokštę :). Bėda ta, kad jau keisdami plokštę, garantinio serviso darbuotojai (neminėsiu piktuoju 🙂 ) žinojo, kad grįšiu ir labai greit. Ir galų gale “LG G4”, velniai jį griebtų, čia kokia 15-ika keiksmažodžių 🙂 . Tada patirtis su “HTC” ir “SONY”, kuriems sudaužius ekranus, supratau ką reiškia neoriginalios dalys, kurias net kinai nesugeba pagaminti. Ok, baigiu “putotis” – pasimokiau 🙂 .

 

Ir taip, pirmą vietą, be konkurencijos, skiriu “Xiaomi Redmi 8”, kurio naujo kaina prasideda nuo 110€. Kodėl jis? Dėka baterijos talpos ir “Corning Gorilla Glass” ekrano apsaugos, nugalėjo savo artimiausią priešininką. Neišleidom visos nusistatytos sumos, likutį  būtų galima panaudoti ekrano stikliukui ir neblogam dėkliukui. Ir žinot, manau, telefonas su tokiais parametrais pas kitą gamintoją mažiausiai 200€ kainuotų.

Xiaomi „Redmi 8“ pagrindiniai techniniai parametrai:

 • Ekranas – IPS LCD, 6,22 colio (720 x 1520), Corning Gorilla Glass 5
 • Darbinė atmintis – 3 GB RAM arba 4 GB RAM
 • Vidinė atmintis – 32 GB arba 64 GB + microSD
 • Procesorius – Qualcomm Snapdragon 439
 • Kamera (selfie) – 8 MP, f/2.0
 • Kamera (pagrindinė) – 12 MP, f/1.8; 2 MP gylio sensorius, LED blykstė, HDR
 • Baterija – Li-Po 5000, 18W greitas įkrovimas
 • Programinė įranga – Android 9, MIUI 11
 • Kita – pirštų antspaudų skaitytuvas, proximity, kompasas, akselerometras

Toliau keliaujant, antrąją vietą atiduočiau “Huawei Y7 2019”, kuris lengvai, nepajutęs didelės konkurencijos nugalėjo “Samsung Galaxy A10”. Jį pirkdami naują, taip pat neišleistumėte visos sumos.

Huawei „Y7 2019“ pagrindiniai techniniai parametrai:

 • Ekranas – IPS LCD, 6,26 colio (720 x 1520)
 • Darbinė atmintis – 3 GB RAM
 • Vidinė atmintis – 32 GB
 • Procesorius – Qualcomm Snapdragon 450
 • Kamera (selfie) – 8 MP, HDR
 • Kamera (pagrindinė) – 13 MP, f/1.8; 2 MP gylio sensorius, LED blykstė, HDR
 • Baterija – Li-Po 4000, 10W įkrovimas
 • Programinė įranga – Android 9, MIUI 11
 • Kita – pirštų antspaudų skaitytuvas, proximity, kompasas, akselerometras

Trečia vieta. Čia nebuvo paprasta pasirinkti, nes blaškiausi tarp dviejų pagrindinių konkurentų “Samsung Galaxy S7” ir “Apple iPhone 6s”. Nugalėjo “Apple iPhone 6s”, žinoma, čia kalba eina apie naudotą telefoną, kurio kaina sukasi apie 100€. Suprantu, kad daugelis galite pagalvoti, kad toks mano pasirinkimas panašus į šešiolikmečiočio pirkinį, kuris už sunkiai sukrapštytas “kapeikas” perka “7 BMW” su aplamdytais šonais. Bet kai tau šešiolika, ar įdomu kas ką sako?

Kodėl nepasirinkau “Galaxy S7” ir kas su juo negerai?

Pralaimėjo dėl datalių kainos. Apie originalaus ekrano keitimą net kalbos nėra – kosmosas. Jau girdžiu šaukiant “Aliexpress” 🙂 . Ne. Ne. Ačiū. Išbandyta ir ne kartą. O jei tvirtai nusprendėte naudoti neoriginalias dalis, laukia nemažai problemų. Krovimo jungtis, kurią sulaužius, gali tekti net ekraną keisti, tai dar vienas minusas. Ir kas galėjo sugalvoti iki tokio apsurdo, kad sulaužius USB jungtį, reikia keisti ekraną? Kita priežastis – galinis dangtelis, jis stiklinis, tad reikia labai saugoti. Toliau nesiplėsiu, nes gausis visa apžvalga, kurią vargu ar skaitysite iki galo 🙂 .

Ties tuo ir pabaigsiu aprašymą, savo pasirinkto trejetuko. Like jei patiko.

O  koks tavo telefonų trejetukas iki 150€?

 

Uždaryti komentarus