Peržiūrėta 477
2

Pagaliau praėjo didžiosios šventės, visus su Naujais, bla bla bla … 🙂 . Apsieikime be atsibodusių palinkėjimų 🙂 . Pagaliau grįžtame prie įprasto gyvenimo ritmo ir vėl visi į savo “vageles”. Manau, mūsų visų laukia įdomūs metai ir kalbu ne apie eilinį kainų pakilimą ar galvų sukimą, kur šiais metais praleisime atostogas. Jaučiu, kad laukia kažkas neįprasto technologijų pasaulyje.

Pamąsčius, kaip išsivystė technologijos, vien per mano gyvenimo laikotarpį, tai toks jausmas, kad būčiau gimęs mezozojaus eroje ir teko matyti dinozaurus. Dar pamenu, kai įsigijau pirmąjį mobilųjį telefoną, kuris be skambinimo funkcijos, turėjo žadintuvą, o ekranas buvo, kaip skaičiavimo mašinėlės. Sunku patikėti, kur šiandien atsidurėme, kai komunikuoti su pasauliu, tvarkyti reikalus, uždirbinėti pinigus, pramogauti gali telefono pagalba. O pasiginčyti ir papokštauti gali su telefone esančiais balso asistentais – pagalbininkais. Jei ir toliau tokiais tempais, tai vaizdai matyti fantastiniusose filmuose  apie humanoidą robotą, taps realybe kiekvienuose namuose, kaip lygintuvas ar skalbimo mašina 🙂 . Ir nujaučiu, kad tai įvyks greičiau, nei maniau, nes yra tam priežastis – artėjanti „CES2020“ paroda.

Liko vos penkios dienos iki įspūdingo renginio Las Vegase, vienos didžiausių technologijos parodų, kuri vyks sausio 7-10 dienomis. Praeitais metais, šioje kasmetinėje parodoje, „Samsung“ pademonstravo pirmąjį pasaulyje išmanųjį telefoną, sulenkiamu ekranu “Galaxy Fold”. Bet šį kartą, paroda intriguoja ne naujausiais telefonais, joje turėtų būti pristatytas paslaptingas produktas, kodiniu pavadinimu “Neon”. Jį pristatys – minėtasis „Samsung“.

Kas tas, paslaptingasis „Neon“? Pasirodžius internete pirmiesiems anonsams, pasipylė spėliojimai: gal tai dar vienas naujas balso asistentas, gal tai patobulintas „Bixby“ ir t.t. Tačiau atidžiau pažiūrėjus į esamą informaciją, mane suintrigavo postas „Twitter-yje“, oficialioje „Neon“ paskyroje, kuris atrodo taip: „NEON = ARTIFICIAL HUMAN“. Labiausiai stebina žodis „HUMAN“! Kas tai? Gal mums parodys dirbtinį žmogų?

Pasak „Samsung“, naujasis „Neon“ projektas nėra „Bixby“ balso padėjėjas, tai yra kažkas, ko nesame matę anksčiau. Projektas yra pagrįstas dirbtiniu intelektu, kuris valdys „virtualų žmogų, turintį emocijas“. „Twitter“ skelbiama informacija yra penkiomis kalbomis, kas leidžia suprasti, kad „Neon“ bus skirtas bendravimui, ir jis tai sugebės daryti skirtingomis kalbomis. Taip pat skelbiama, kad „Neon pasirodys šių metų sausio mėnesį, prie „Neon“ projekto dirba „Samsung Star Labs“.

„Samsung“ jau yra įregistravusi „Neon“ oficialius puslapius „Twitter“, „Youtube“, „Facebook“ socialiniuose tinkluose. Pats domenas, neon.life, užregistruotas praeitų metų spalio 9 d.

„Samsung“ nuolat investuoja nemažai pastangų ir lėšų į dirbtinio intelekto vystymą. Šiuo metu kompanija yra įsteigusi septynis tyrimo centrus. Visai nebedaug liko laukti ir sužinosime, ar tai tikrai ko nesame matę, gal ir tikrai parodys dirbtinį žmogų 🙂 . O gal tai, tik geras marketingas.

 

Žymos:
Uždaryti komentarus