Peržiūrėta 1136
2

“Samsung” oficialiai pristatė du naujus modelius, pasidomėkime jais ir panagrinėkime jų savybes, kuom jie skiriasi, kiek kainuoja ir svarbiausias klausimas – ar apsimoka įsigyti?

Taip ir galvojau, kad “Samsung” šiais metais padidins išleidžiamų modelių kiekį. Praeitais metais pasielgę nestandartiškai, išleidę dvi “Galaxy Note” versijas ir ties tuo nesustoję, imasi dar platesnių veiksmų. Pradėjo nuo flagmanų linijos, jas “praskiedė” ir pirmą kartą pavadinimuose priklijavo žodelį “Lite”. Ar tai pasiteisins? Manau, taip! Nes kažkuriame straipsnelyje jau rašiau, kad šiandieniniam pirkėjui reikia tik naujausio modelio, o šių modelių pavadinimai, pirkėjui, asocijuosis su flagmanų pavadinimais. Bet ar juos galima vadinti flagmanais?

Iš pirmo žvilgsnio nepasakysi, kuris “Galaxy Note”, o kuris “Galaxy S”. Abu labai panašūs išore ir tuo pačiu skirtingi viduje. Rašydamas šį straipsnelį, vis dar maišausi, pas kurį geresnis procesorius, o kur geresnė kamera.

Pradėkime nuo “Galaxy S10 Lite”

Ekranas Super AMOLED Plus, Infinity-O, 6,7 colio (2400×1080 ) 394 PPI, Full HD+, kraštinių santykis 20:9, palaikantis “Always On”. Tai yra pats didžiausias “Galaxy S” serijos ekranas. Tokį didelį ekraną iki šiol turėjo tik “Galaxy Note 10 Plus”. Ekrano kraštai lygūs, be jokių užlenkimų, su nedideliais kraštiniais rėmeliais. Žiūrisi gražiai, bent jau man, nes man tiesūs ekrano kraštai tai pliusas, tegul ir atrodo šiek tiek senamadiškai. Ekrano viršuje standartiškai ir įprastai skylutė selfie kamerai. Kol kas neaišku, kokią apsaugą turi ekranas, kalbu apie “Gorilla Glass”. Nėra platesnės informacijos apie tai, nors telefonas jau oficialiai pristatytas. Ekrane įmontuotas pirštų antspaudų skaitytuvas, kuris tikiuosi veiks idealiai. Nors dėl antspaudų skaitytuvo veikimo abejočiau.

Jau maniau, kad su “Galaxy Note 10 Plus” visam laikui bus “palaidota” 3,5 mm. audio jungtis, bet kažkodėl ji čia, ir keista kad jos neturi “Galaxy Note 10 Lite”. Panašu, kad inžinieriai kūrybos procese pagalvojo, kad reikėtų viename iš jų palikti audio jungtį tam, kad nesusimaišytų ir galėtų atskirti vieną aparatą nuo kito 🙂 . (čia, kaip su dvynukais)

Išorėje, viskas kas būdinga “Galaxy” serijos telefonams, korpusas aliumininis, galinis dangtelis stiklinis. Kairiajame šone įsitaisę įjungimo ir garso reguliavimo mygtukai. Oficialioje informacijoje neatskleidžiama, kokio gamintojo procesorius, bet pagal nurodytus parametrus “atkasiau”, kad jame “Snapdragon 855” ir tai sveikintina. Bet negarantuoju 100 %, gali būti, kad Europos regionui pasirodys ir su “Exynos” procesoriumi. Sulaukus šio modelio Lietuvoje, tik tada tiksliai  žinosime, kokio gamintojo procesorius.

Telefone 6 arba 8 GB darbinės ir 128 GB vidinės atmnties. Palaiko atminties kortelę iki 1TB.

Kameros. Apie priekinę nėra daug ką ir brūkštelti: 32Mp su f/2.2 diafragma, plataus kampo, kuri veikia ir kaip veido nuskaitymo – telefono atrakinimo funkcija. Galinių kamerų blokas, susideda iš trijų kamerų. Pagrindinė – 48Mp kamera su f/2.0 diafragma, su 77° matymo kampu, turinti optinį stabilizavimą. Antroji kamera, tai 12Mp, ypač plataus kampo su 123° kampu. Trečioji – 5Mp makro su f/2.4 diafragma. Kameros gali filmuoti 4k raiška. Reikėtų išskirti užrašą “OIS” (Super Steady OIS), kuris yra ant galinių kamerų bloko, kas reiškia super stabilizaciją. Sunku daugiau ką ir pridurti, neišbandžius.

Baterija 4500 mAh, palaikanti greitąjį įkrovimą. Kraunasi per USB C tipo jungtį, bevielio įkrovimo nepalaiko.

Telefone įdiegta “Androd 10” operacinė su UI 2.0, tad su ja atkeliavo ir standartiniai, šiai operacinei sistemai būdingi dalykai: „Bixby“, „Knox“, “Samsung DeX“ palaikymas, nakties režimas ir visa kita.

Prekyboje pasirodys šis koloritas: Prism White, Prism Black, Prism Blue.

Dabar  įdomiausia dalis, kaina! Oficialiai dar nepaskelbta, bet plnauojama, kad šis naujas modelis kainuos ~ 600 €. Sunku pasakyti, daug ar mažai? Viename kainų palyginimo portale randu, kad “Samsung Galaxy S10 Plus”,  tikrasis flagmanas, kainuoja nuo 750 €, o “Samsung Galaxy S10” kaina ~ 670 €. Ką vertėtų pasirinkti, spręsti jums? Daugelis turbūt galvojate, kad galima šiuos flagmanus įsigyti ir pigiau, bet lyginu tik oficialių pardavėjų kainas.

Pabaigai “Galaxy Note 10 Lite”.

Vienodų parametrų neaprašinėsiu, išskirsiu tik tai, kas skiriasi nuo “Galaxy S10 Lite”.

Procesorius, čia jis – “Exynos 9810”, tai aštuonių branduolių procesorius, kaip jau turi “Galaxy Note 9”.

Kameros, taip pat trys, tačiau skiriasi nuo “Galaxy S10Lite”. Pagrindinė – 12 MP, f/1.7, plataus kampo. Antroji kamera – 12 MP, f/2.4, teleobjektyvas, turi 2 x optinį priartinimą ir palaikanti OIS. Trečioji – itin plataus kampo, 12 MP, f/2.2.

Pirmą kartą, nebrangiame “Samsung” modelyje atsiranda S-Pen, o su juo kartu ir visos flagmano galimybės, kas liečia patį pieštuką.

Prekyboje pasirodys šios spalvos: Aura Glow, Aura Black, Aura Red.

Planuojama kaina ~ 650 €. Vėl klausimėlis, ar jį pasirinkti ? Gal “Galaxy Note 9”, tikrą, nors ir senesnį flagmaną, kurio kaina šiai dienai, pas oficialius pardavėjus, ~ 700 €. O gal naujausią, bet “apkarpytą” flagmaną su dideliu ekranu.

Įdomu būtų sužinoti ir jūsų nuomonę, ką jūs renkatės?

 

Uždaryti komentarus