Peržiūrėta 6231
5

„I will survive“ 🙂 , tačiau žiauriai liūdna, kad tas suknistas koronavirusas pasiekė Lietuvą, kuris ilgainiui pakeis mūsų gyvenimo ritmą ir įpročius. Tačiau ne viskas taip tragiškai. Artinasi tikras pavasaris , džiaugiuosi, kad parduotuvėje vis dar yra ryžių 🙂 , o aš turėjau super laikotarpį, per kurį išbandžiau naujausią “Samsung Galaxy A71”, kurį testuojant neapsiėjo be siurprizų.

Pamąsčiau, kad pirmoje apžvalgoje, savo rašinėliu, per daug išsiplėčiau, todėl šioje stengsiuosi sutrumpinti, kad užtektų jums kantrybės paskaityti iki galo.

Na ką gi, persimečiau “visą savo gyvenimą” į naująjį “Galaxy A71”, o savo numylėtą “Note” įkišau į stalčių. Lengvai keistas jausmas, kai nulipi nuo flagmano. Pirma mintis, kad geriau būčiau šokęs nuo “A71” į “Note”, nes pojūtis toks, kad per mažą porciją man atnešė kavinėje 🙂 .

Galite sakyti ką norite, bet “Galaxy A” serijos gali nežinoti tik kokios genties narys, vis dar gyvenantis Amazonės miškuose arba niekada neturėjęs interneto. Ši serija tokia populiari, kad matau jais naudojantis nuo mokinukų iki namų šeimininkių, gydytojų ir t.t. Tai telefonų serija ”for masses”. Turiu gerą pažįstamą, kuris meldžiasi “iPhone”, bet ir jis puikiai žino Samsung “Galaxy A” ir “S” serijas. Autoritetingų, analitinių kompanijų duomenimis, praeitais metais tarp daugiausiai parduotų telefonų, “Galaxy A” serijos telefonai užėmė antrą ir trečią vietas, o nusileido “nežinomo” gamintojo modeliui 🙂 .

Paskutinysis „Galaxy A“ serijos telefonas, kurį ilgesnį laiką naudojau, buvo „Galaxy A5 2016“. Tuo metu tai buvo vienas iš populiariausių vidutinės klasės telefonų, o susirinkus draugų būryje, sutikdavai dar bent porą to modelio savininkų, tad nesibaigdavo pasakojimai kas ką atrado, sužinojo, tarsi „Galaxy A“ serijos klubo nariai. Tačiau niekada nesu ilgesnį laiką turėjęs  „Galaxy A7“ serijos telefono, todėl „Facebook“ grupėje norėjau sužinoti ar daug kas naudoja „Galaxy A7“. Narių atsakymai nustebino, kiek daug yra šio telefono savininkų.

Paskaičius plačiau apie šį telefoną, pasidomėjus visais techniniais parametrais – atrodo neblogai. O išbandęs realybėje  “Galaxy A71”, supratau, kad jis turi visus šansus nugalėti savo svorio kategorijoje. Tad išgryninsiu jo stipriąsias savybes, dėl kurių jį pirkčiau ir kurios manau, sudomins ne vieną potencialų pirkėją.

 

Galaxy A71 išvaizda

Pirmiausia žvilgsnis nukrypsta į galinę telefono dalį, į kamerų bloką, kuris palyginus su ankstesniais modeliais pasikeitė kardinaliai. Nežinau kokios jums asociacijos kyla pamačius kameras, bet man tai primena elektrinę viryklę 🙂 . Tačiau tai ne vienintelis modelis turintis tokį kamerų dizainą, o taip pat telefone galima įžvelgti ir panašumų į kitų gamintojų telefonus, matosi ir naujausios „Galaxy S“ serijos bruožai. Iš pradžių skeptiškai vertinau šį „viryklės“ formos išdėstymo stilių, tačiau su laiku pripratau, o dabar net labai patinka. „Samsui“ reikėjo gerai pagalvoti prieš gaminant tokį modelį, nes dar susilauks teisminių ieškinių dėl priaugto svorio 🙂 . Nes kai tik pažiūri į telefoną – kyla asociacijos apie maistą 🙂 . Kas nesuprato, čia tik nedidelis sarkazmas. Pratesiant apie kamerų bloką, pagirčiau kamerų stikliuką, kuris yra šiek tiek giliau, nei bloko šonai, apgalvota dėl nesibraižymo.  Tačiau pats rėmas iš metalo ir dažytas, tad dėkliukas būtų ne pro šalį, nes priešingu atveju tikrai nusibraižys. Negana to, aplink rėmą traukte, traukia dulkes. Neaišku, taupymo sumetimais, ar dėl nuolatinio klientų nepasitenkinimo sudužusiais galiniais dangteliais, jau nuo praeitų  metų, „Galaxy A“ serijoje vidinis rėmelis ir galinis dangtelis plastikiniai. Bet pradžioje galite apsigauti, nes galinis dangtelis šiame modelyje tarsi stiklinis. Galinio dangtelio spalvų gama atitinka šių dienu trend`us, su įvairiausiais spalvų perėjimais. Dar vienas pastebėjimas, kad nuo telefono spalvos priklausys, kaip stipriai matysis pirštų antspaudai. Baltoje spalvoje jų praktiškai nesimato, tuo tarpu juoda „surenka“ visus pirštukus, tartum jūs ką tik čebureką rankose laikėte. Tačiau balta irgi turi savų minusų. Galiu garantuoti, jei nešiosit baltą be dėklo, po tam tikro laiko apsibraižys ir atrodys tragiškai, visi nešvarumai ir įbrėžimai bus labiau matomi nei juodame.

Priekinė telefono išvaizda taip pat pasikeitė, selfie kameros lašelį pakeitė skylutė. Ekrano šonai lygūs ir jau esu minėjęs, kad man jie labiau imponuoja dėl lengvesnio apsauginio stikliuko užklijavimo ir patogumo naudojantis. Ekrano rėmeliai nedideli, žiūrisi gražiai – kultūringai. Pats telefonas rankoje, neskaitant jo dydžio, “sėdi” puikiai, viskas idealu, nėra jokio diskomforto. Tiesa pamiršau mažą smulkmeną 🙂 , vėl grįžtu prie dėkliuko, nes kaip ir „Note 10 serija“ taip ir šis, žiauriai slidus, tad nenoriu „prikarksėti“, bet manau, kad nespėjus pasidžiaugti, jis jau bus įkritęs automobilyje į kokį tarpą ar nuslydęs ant žemės. Tad iš parduotuvės neišeikite be dėklo ir apsauginio stikliuko. Apibendrinus visą išvaizdą, labai charizmatišku nepavadinsi, tačiau atitinka šių dienų „trend“ stilių. Jei manęs kas paklaustų, ką pakeisčiau išorinėje dalyje, ilgai negalvojęs pasinaudočiau „Samsung“ šaldytuvų apipaišymo idėja ir ją pasiūlyčiau perkelti į telefonų sferą, kur kiekvieną būtų galima paversti dar stilingesniu ir individualiu.  Tad rašau – 9 ir jei nebūtų toks teplus būtų visi 10.

 

Galaxy A71 ekranas

Jeigu ne ką tik išmokote skaityti, tada nerašysiu, kad „Samsung“ ekranai – tai vieni geriausių rinkoje. Aš jokių nominacijų neskirstau, bet pritariu, kad šiuo metu „Samsung“, šioje sferoje – lyderis. Ir taip, apie ekraną, jis čia – 6,7 colio (1080 x 2400), Infinity-O, Super AMOLED+, kuris yra 20% lengvesnis ir 26% plonesnis už standartinį Super AMOLED`ą. Pats priekinis stiklas 2,5D ir apsaugotas “Gorilla Glass 3” stiklu. Manau, jūs skaitote ne dėl „nušlifuotos“ apžvalgos, todėl neapsieisu ir be kritikos. Pradėsiu nuo selfie kameros skylutės. Tik žvilgterėjus į ekraną, į akis krenta nemaža selfie kameros skylutė, kuri palyginus su Galalxy A51 yra žymiai didesnė. Ir jei jau visai atvirai, ji nuolat man užkliūva. Jei jau pradėjau hate`inti tai einame toliau. Susidarau nuomonę, kad atsakingas už pirštų antspaudų skanerio veikimą gavo priedą prie algos, tačiau ne tiek, kiek tikėjosi 🙂 . Palyginus su „Note 10+“ jis veikia geriau, tačiau vis dar trūksta iki idealo. Jis vis dar iš dešimt kartų, 2-3 kartu snesuveikia ir vis dar trūksta greičio. Nesu specialistas ir tikrai nežinau kas kaltas dėl tokio veikimo, nes man ir lemputės pakeitimas jau inžinierinis pasiekimas 🙂 , bet manau šią problemą reikėtų spręsti iš esmės, nes dabar panašu suveikia principas „ir taip sueis“ 🙂 . Galima būtų nesikabinėti, kaip prie technologinės naujienos, bet kiti gamintojai šioje vietoje lenkia ir tai nedaro garbės „Samsung“.

Pačio ekrano raiška, spalvos, kontrastas viskas idealu, nebent kai kuriems užklius šiek tiek „šaltų spalvų“ efektas, bet jį galima persijungti ir koreguoti. Šio modelio pirkėjai bus pamaloninti funkcijomis, kurios ankščiau buvo prieinamos tik flagmanų turėtojams, tai šoninis ekranas ir šoninis apšvietimas, „Always on“ ir dvigubo ekrano galimybė, be kurių šiandien net neįsivaizduoju savo kasdienybės. Vien apie jas būtų galima visą straipsnį parašyti. Visos jos nusipelno atskiro pagyrimo, kurių veikimo neaprašinėsiu, nes viskas veikia fantastiškai ir atitinka šiuolaikinio telefono standartus. Apibendrinus, jei ne skylutė ir pirštų antspaudų skaitytuvas įvertinčiau 10 balų, dabar 9.

 

Galaxy A71 geležis

Niekaip negaliu užmiršti vieno pasisėdėjimo, kai su geru pažįstamu teko ginčytis dėl procesorių galingumo. Priėjome prie to, kad penktadienio vakaro pasisėdėjimas užsibaigė nekaip, nes jis matai už „Exynos“ o aš už „Snapdragon“. Bičelis taip „užkaito“, kad teko „atvėsinti“ 🙂 . Nepagalvokite nieko blogo, skaičių kalba 🙂 . Tad dabar susitikimuose šią temą apeiname. Kaip bebūtų gaila realiai „Snapdragon“ vis dar pastumia „Exynos“, tad šis modelis jūsų nenuvils. Šiame telefone įkinkytas aštuonių branduolių „Snapdragon 730“ su 128 GB vidine ir 6GB, UFS 2.1 darbine atmintimi. Šio procesoriaus galimybės nemažos, greitai užkrauną pasirinktą naujienų portalą,  be jokių lagų galima naršyti socialiniuose tinkluose ir pramogauti žaidžiant žaidimus. Tačiau nereikėtų pervertinti procesoriaus galimybių – „sunkiuose žaidimuose“. „Call of duty mobile“ –  pradžioje galėsite žaisti su maksimaliais grafikos nustatymais, po keliolikos minučių pradės kristi grafikos kokybė, bet tai pastebės tik tikras gamer`is. Taip pat reikia paminėti, kad šis modeliukas turi „GameBoster“, kuris mėgstantiems pažaisti otimizuos telefono veikimą. Galėčiau dar prirašyti  procesorių palyginimo grafikus, tačiau manau, nereikia jums kvaršinti galvos šia bereikalinga informacija. Žinau, jums reikia trumpo atsakymo: veža ar ne? Jei nesate išprotėjęs geek`as ar gamer`is, kuriems vis trūksta 50 Hz pasiekti maksimaliai galiai, tai šis procesorius nenuvils. Tad apibendrinus – idealus varikliukas, kuriuo nenusivilsite. Jei ne ypatumai žaidimuose, rašyčiau 10, dabar – 9.

 

Galaxy A71 selfie kamera

Pradėsiu nuo selfie kameros, kuri patobulėjo palyginus su ankstesniu “Galaxy A70” modeliu. Šio modelio kamera 32 Mpx, bet jos vienintelis ir praktiškas darbas, mano atradimu, – telefono atrakinimas skanuojant veidą. Tai užtruko tik pusdienį, neužteko man daugiau kantrybės 🙂 . Problemos tos pačios, kaip ir praeitų metų flagmanuose, vis dar dažnai nesuveikia atrakinimas ir trūksta greičio. Negaliu sakyti, kad visiškai niekas nepasikeitė, patobulėjo, bet jūs to nepajausite. Gal su programinės įrangos atnaujinimu išsispręs kai kurie trūkumai, bet kad kardinaliai pasikeis daug vilčių nededu.

Pačią priekinę kamerą galima pagirti, nuotraukos šviesioje aplinkoje detalios, spalvos natūralios. Portreto ir sulieto vaizdo režimai nenuvylė, net ir naudojant priartinimą, nuotraukos išlieka detalios su natūraliomis – sodriomis spalvomis. Bet jei selfie kokybė netenkins įvairiausių filtrų pagalba „pasišlifuosite“. Atsiradusia 4k filmavimo galimybe bus patenkintos “Instagram” žvaigždutės, nors keliant video, jis bus “suspaustas”, o tada netenkama kokybės. Prie prasto apšvietimo kokybės norėtusi geresnės, nepadeda net nemažas kiekis nustatymų. Atskirai reikėtų išskirti garso įrašymo kokybę, kuri turėtų patikti vedantiems savo vlogus ar “Stories”. Visus “Air Dudle” ir kitas linksmybes praleidžiu. Iš tikro kietai, kad su kiekvienu modeliu atsiranda vis įdomesnių selfie kameros galimybių. Priekinės kameros įvertinimas, jei ne veido atrakinimas rašyčiau 10, dabar – 9.

 

Galaxy A71 pagrindinės kameros

Prie pačio bloko išorės jau nebesikabinėsiu, viską ką galvojau jau brūkštelėjau. Neslėpsiu, kad tik atvykus telefonui ir persikėlus duomenis, pirmas veiksmas buvo įsijungti ir pasižiūrėti pagrindinės kameros galimybes, tad dabar apie pačias kameras ir jos čia keturios. Pradėsiu nuo atsiradusios “makro”, ji su 5 Mpx, nes prieš tai buvusiame “Galaxy A70” tokio modulio nebuvo.  Jei esate gėlyčių ar skruzdėlyčių mylėtojas, tai šis kameros modulis kaip tik jums. Norint, kad gautųsi idealios nuotraukos jums pritrūks tik autofokusavimo ir įgūdžių. Idealiausiam kadrui gauti reikiamas atstumas turi būti nuo 3-5 cm. Pačiai nuotraukos kokybei, manau, pretenzijų neturėsite. Išties smagu, kai vidutinės klasės telefonuose atsiranda papildomos kameros galimybės, kurias įvertins jei ne kiekvienas, tai bent koks Čarlzo Darvino pasekėjas.

Dar pamenu tuos laikus, kai apie dirbtinį intelektą buvau matęs tik filmuose, o dabar įsijungus telefono kamerą tiek patarimų, įvairiausių režimų ir galimybių, kad greitu laiku užteks mygtuką spustelėt ir foto gausis, kaip 3D wallpaperyje.

Jei kalbėti apie pačią pagrindinę kamerą, kuri yra 64 Mpx, ilgai jūsų nekankinsiu su atsibodusiais žodeliais: “susitvarkė”, “detalumas”, “geros, sodrios spalvos” ir t.t., nes nuo šių frazių man pačiam nuobodu darosi. Brūkštelsiu tik tai, kad pagrindinės kameros galimybes buvo galima nuspėti, nes padarius pirmą kadrą pasimatė, kad nuotraukos vaizdelio neiškraipo, nors ir ne flagmanas rankose. Kaip vidutinės klasės telefonui, nuotraukų kokybę galime vertinti, kaip idealią. O jei jūsų kokybė vis tiek netenkins, yra galimybė įsidiegti “Google Camera”, kuri patobulins fotografavimą. Nuotraukos tikrai išeina natūralesnės, gyvesnės, tačiau blogas apšvietimas tampa kliūtimi. Su “Google Camera” papildomai atsiras galimybė fotografuoti žvaigždes ir galėsite užriesti nosį prieš „Galaxy A51“ savininkus, kad jų telefonai tokių “navarotų” neturi.

Man labai knietėjo išbandyti “Super Stady” funkciją, kurią išbandžius pasijaučiau tarsi Guy Ritchie filmo aikštelėje, kai aplink beprotiškas veiksmas ir vaizdas ekrane tarsi žiūrėtum holivudinį filmą. Išties stabilizuoja vaizdą įspūdingai, bet kažkodėl neveikia 4k režimu. Jei toliau tęsiant kalbą apie fimavimo galimybes, tai šis modelis gali filmuoti tik 30 k/s. Mėgstantiems naktinį gyvenimo būdą, “naktinis režimas” patiks tik tuo atveju, jei nekelsite per didelių reikalavimų. Mano nedidelis pastebėjimas, kad Samsung kameros nelabai noriai tvarkosi, kai apšvietimas nėra idealus. Manau pačios kameros (hardware) super, bet va su programine įranga ir algoritmais yra kur tobulėti.

Plataus kampo 12Mpx kameros moduliui nekėliau aukštų lūkesčių ir jei palyginsite jį su “Galaxy A70”, tai jis šiek tiek patobulėjo, tai viskas ko tikėjausi, tą ir gavau. Tiek foto, tiek video kokybe nenusivyliau, nors visada norisi  dar geriau 🙂 .

Išbandžius 5 Mpx “Depth” kamerą, jos galimybes galiu vertinti tik teigiamai, tik prireiks šiek tiek įgūdžių.

Visus “Emoji”, “Dudle” ir kitus „vaikiškus bajeriukus“ praleidžiu, kada nors aprašysiu, kai visiškai nebeturėsiu ką veikti.

Apibūdinant kameras, labiausiai patiko 64 Mpx sensorius ir “naktinis režimas“.  Apskritai džiugina tai, kad į vidutinės klasės telefonus atkeliavo nemažai fotoaparato nustatymo galimybių ir visa tai sparčiai tobulėja. Nebe daug trūksta, kad greitai neatskirsime, nuotraukos kokybės, kuri daryta su praeitų metų flagmanu, o kuri su šių metų vidutinioku, ypač jei tai padaryta prie gero apšvietimo. Atskiro pagyrimo vertas fotoaparato parametrų išdėstymas ir nustatymų konfiguravimas. Manau šis modelis nenuvils jūsų užfiksuojant įsimintiniausius gyvenimo kadrus. Pabaigsiu tuom, kad kameros vis dar lieka pagrindiniu telefonų gamintojų varikliuku rekomenduojant naujo telefono įsigyjimą. Tad šioje sferoje galime tikėtis tolimesnio tobulėjimo.

Apibendrinus visas kameras, rašau tvirtą 9 –tuką. Kaip sakoma, nuotraukos įdomios tik tam, kas jas darė, bet vis tiek pridedu nedidelę galeriją, kad galėtumėte įvertinti  “Galaxy A71” fotoaparato galimybes.

 

Galaxy A71 fotografavimo galimybės šviesoje

 

Galaxy A71 fotografavimo galimybės tamsoje

 

Galaxy A71 programinė įranga

Anksčiau vieno gamintojo telefono naudotojai, galėdavo pasipūtę girtis, kad būtent jie naudojasi geriausia ir stabiliausia programine įranga, tačiau šiandiena norėčiau juos nuvilti. Mano manymu, „Android 10“ su „Samsung Ul 2.0“ vartotojo sąsaja, šiuo metu geriausia ir stabiliausia, tik priklauso nuo to, su kokiu „varikliuku“ dirba. Patikslinu, kad čia mano subjektyvi nuomonė, tad neskubekite rašyti piktų komentarų 🙂 . O štai argumentai kodėl susidariau tokią nuomonę.

Viskas slypi smulkmenose. Kaip „Note 10+“ naudotojas, šiek tiek nervinausi, kai pamačiau, kad vidutiniokui prigrūdo tiek galimybių, kaip flagmanui. Atvirai, sekantį kartą besiruošdamas pirkti „Samso“ flagmaną gerai žvilgtelsiu ir į vidutinę klasę ir pamąstysiu ar verta man 2-3 kartus permokėti, jei programinė įranga savo galimybėmis niekuom nenusileidžia 🙂 . O jei jau visai rimtai, tai nauja „Android 10 Ul 2.0“ operacinė gavo tiek funkcijų ir nustatymų, kad telefoną integravus į savo kasdienybę ir pomėgius, gyvenimas taps patogesnis.

Ir taip, pradėsiu nuo banalaus, tačiau man taip „prilipusio -Nakties režimo“. P.S. Kuris pradėjo veikti ir trečiųjų šalių programėlėse. Šis režimas ne tik prailgina baterijos laikymą, bet ir apsaugo akis „naršant“ tamsoje. Tiems kam nepatiko standartinis gestų valdymas yra galimybė jį pasikeisti, tačiau asmeniškai išbandžius visus variantus, taip ir likau prie pradinio. Jei anksčiau norint padaryti „Ekrano įrašymą“ reikėdavo programėlės paieškoti „Play market“, tai dabar ši galimybė yra iškart įdiegta telefone. O „Ekrano įrašymo“ funkcija nuo šiol geba dirbti su garsu. Atsirado „Kraštinis“ (Edge) ekranas ir „Edge Lightning“ apšvietimas, be kurių nebeįsivaizduoju savo kasdienybės. Ar dažnai susimąstote, kiek laiko praleidžiate su telefonu atlikdami standartinus nustatymus – išmėginkite „Bixby Routimes“, kurį išbandę suprasite, kad automobilis gali važiuoti pats ir nereikia stumti 🙂 . Apgalvotas ir palengvintas valdymas viena ranka, norint atidaryti viršutinį programų skydelį nebereikia naudoti abiejų rankų. Pagaliau galima nusistatyti, kad baterijos talpą rodytų %. Apskritai, šioje operacinėje sistemoje vienu metu gali veikti dvi programos. Negaliu praleisti ir šoninio mygtuko, kurį tris kartus trumpai spūstelėjus, kai patenki į bėdą, bus išsiųsta SOS žinutė į pasirinktą numerį. Ekrano suaktyvinimas – valdymas taip pat patobulėjo. Žiūrint video, filmuojant ar apskritai naršant internete nebeerzins įeinantys skambučiai, kurie buvo rodomi per visą ekraną, dabar galėsite matyti tik nedidelį langelį ekrano viršuje. „Susieti su Windows“ funkcija patiks tiem, kam darbe reikia slėpti telefoną. Visas telefono funkcijas galėsite valdyti PC pagalba. Saugus aplankas, tai dar viena funkcija, kuri atkeliavo iš flagmanų, ji leis apsaugoti labai svarbią informaciją ir jame galėsite laikyti net programėles. Informacija telefone yra saugoma nuo įvairių grėsmių „Samsung Knox“ pagalba.  Visų funkcijų esančių šiame telefone neaprašysi, nes jų šimtai, brūkštelėjau tik keletą svarbiausių „Android 10 One UI 2“ galimybių. Nesiplėsiu ir apie tai, kad įvairias ikonėles ir jų kiekį galima padidinti ir susidėlioti pagal savo poreikį. Ir svarbiausia, kad viskas veikia idealiai, be jokių pakibimų ir stabdymų. Susidariau tokią nuomonę, kad gamintojas rimtai užsiėmė programinės įrangos tobulinimu. Atskiras „Respect“, kad nebruka reklamos su savo paslaugomis ir servisais, kas kitų gamintojų telefonuose patampa kasdienybe. Visas išdėstymas ir nustatymų pasiūla tokia didelė, kad jei rasite prie ko prisikabinti, reiškia tuščiame autobuse rasite su kuo pasiginčyti 🙂 . Iš ties šaunu, kad gamintojas galvoja, kaip nustebinti vartotoją ir kas svarbiausia, pritaikyti telefoną, kad jis būtų kuo patogesnis naudotis. Kas dėl programinės įrangos, lieka vienas ir manau svarbus klausimas: kiek laiko gamintojas ją palaikys, t.y. kiek ilgai gausite atnaujinimus. Tikėkimės, kad laikotarpis bus mažiausiai 3 metai. Apibendrinus programinę įrangą, įvertinu visais 10 balų.

 

Galaxy A71 baterija

4500 mAh, bet labai didelių stebuklų nesitikėkite. Įprastinį mano naudojimą, šis modelis atlaikė 1,5 – 2 paras, iš kurių veikiantis ekranas sudarė 6 – 7 valandas. Modeliukas palaiko 25W greitąjį įkrovimą. „Nakties režimas“ ir “prisėdimas” prie nustatymų pagerins baterijos laikymą 15-20%. Į komplektą įeina 25W įkroviklis. Nežinau ar dėl to, kad man papuolė “Sample” modelis, ar dėl kitų priežasčių, tačiau įkraunant su “Note 10+” pakrovėju susidūriau su problemomis. Įkrovęs 6%, baterija čia ir užstrigdavo, tačiau kraunant su komplektacijos pakrovėju nesusipratimų nebuvo. Jei ne “fokusai” su įkrovimu, rašyčiau 10, dabar – 9.

Tiems kam aktualu, tai telefone yra palikta 3,5 mm audio jungtis. Pamiršau užsiminti apie garso kokybę, bet nelabai yra ką rašyt – skamba gerai, iš ausinukų garsas sklinda 🙂 . Kaip vidutinės klasės telefonui tinka, nes ir nesitikėjau  stereo garso.

 

Galaxy A71 kaina

Liko dar keletas minčių apie šio telefono kainą. Pradėsiu savo pamąstymus nuo visiems jau įgrisusio koronaviruso. Kaip keistai beskambėtų, dėl šios pandemijos “Samsung” turi visus pranašumus prieš Kinijos gamintojus ir tik dėl to, kad jis nebeturi savo fabrikų Kinijoje. Visi “Samsung” telefonai gaminami už Kinijos ribų. Nors Korėjoje jam teko uždaryti vieną fabriką, didžiausia dalis telefonų gamybos nesustoja Vietname ir Indijoje, kur koronavirusas  kažkodėl labai nesiplečia. Praeitais metais, kaip nujausdamas, “Samsas” uždarė paskutinius savo telefonų fabrikus Kinijoje ir perleido juos kitiems gamintojams. Taip pat reikėtų turėti omenyje, kad “Samsung” telefonai neturi labai didelės paklausos Kinijoje. Dar vienas “Samsung” pliusas yra tai, kad jie patys gaminasi ne tik ekranus, bet ir atminties lustus, kamerų modulius ir t.t. Tad kol kas visi kozeriai “Samso” rankose. Akivaizdu, kad Kinijos gamintojai dėl koronaviruso turės didelių sunkumų gamyboje, kas leis “Samsung” palaikyti naujų modelių kainas. Šiuo metu Taivane ir Indijoje gamyba vyksta visu pajėgumu, tikintis, kad kitų gamintojų telefonų trūkumas leis užimti jų nišą. Tad logiškai mąstant “Samsung” telefonų kainų kritimui nėra pagrindo. Yra ir antras galimas variantas. Daugelis kinų gamintojų yra “most pop” Kinijoje ir visi jų didžiausi pardavimai buvo generuojami dėka Kinijos rinkos. Kai kurie analitikai paskaičiavę, kad šiuo metu Kinijos gamintojai galėjo sukaupti apie 60 mln. telefonų, neskaitant naujų modelių. Kur juos realizuos, prekybai sustojus? Tad kyla klausimas, ar neatsikratys, tiesiog “išmesdami” į pasaulinę rinka su nuolaidomis. Jau dabar perkant “Aliexpress” kai kurio gamintojo telefonus, yra siūloma padengti importo mokesčius. Bet panašu, kad atsirado ir trečias variantas. Paskelbus karantiną šalyje, gyventojams įsijungia savisaugos instinktas ir mintys koncetruojasi į pirmos būtinybės prekes. Tačiau gamintojai niekada nenustos galvoti, kaip parduoti savo gaminius. Todėl galimas variantas, kad šiuo metu ekonomikai „užtraukus rankinį“, ateityje galime turėti nemažai nuolaidų telefonams ir ne tik jiems.

Bet sugrižkime į Lietuvą ir pažvelkime, kiek šiai dienai “Galaxy A71” kainuoja pas mus. Užmečiau akį į vieną kainų palyginimo portalą, ir kaina startuoja nuo 415 € (imu tik oficialius pardavėjus), kas pagal mane  yra “lubos”. Sausio mėnesį prasidėjus šio modelio prekybai, vasarį jau kaina smuktelėjo 10%, bet mano manymu, ji vis dar per didelė. Aplinkui yra nemažai konkurentų, kurie tikrai gali pasiūlyti pigiau, panašių parametrų telefoną.

Atvirai, šiandieninis klientų lojalumas konkrečiai pasirinktam gamintojui, man primena sektą 🙂 . Tą patį manau ir apie „Galaxy A“ serijos fanus, kurių šūkis – “vietoje seno „Galaxy A“, geriau tik naujas „Galaxy A“ serijos telefonas“. Išbandęs šį aparatą galiu prisipažinti, kad juo norėjosi naudotis. Atmetus visas emocijas, drysčiau teigti, kad tai ne prasčiokas aprengtas „Burberry“ kostiumu, o solidus įrenginys turintis savo dvasią ir charakterį. Aišku, šis modelis Oskaro negaus, tačiau atsipirks jums iki paskutinės „kapeikos“. Šo telefono nebus gėda išsitraukti per pirmąjį pasimatymą, ar atsiliepti į žmonos skambutį tikrų vyrų kompanijoje. Rekomendavę šį modelį draugui, nebūsite nušvilpti. Manau šio modeliuko porai metų garantuotai užteks. Galima būtų prisikabinėti, kad JIS neturi to ar ano, bet šioje vietoje į galvą ateina posakis: jei bobutė turėtų k……s – būtų diedukas. Nes sudėjus viską ką turi aukštesnės klasės telefonai, jau gaunasi flagmanas su 1.500 € kaina. Apibendrinus, mano nuomone, šis modelis ne sportinis “McLaren” automobilis, o darbinis “Ford”, su kuriuo tikrai pasieksite savo tikslus.  Jei ne keletas smulkmenų būčiau įpaišęs dešimtuką, bet rašau tvirtą devintuką.

 

Samsung „Galaxy A71“ techniniai parametrai:

 • Ryšys – 2G, 3G, 4G, palaiko 2 SIM
 • Ekranas – Dynamic AMOLED, 6.7 colio (1080 x 2400) FHD+, kraštinių santykis 20:9, 393 PPI, Always-on display, Corning Gorilla Glass 3
 • Darbinė atmintis – 6GB arba 8GB RAM, UFS 2.1
 • Vidinė atmintis – 128GB. Palaiko atminties kortelę iki 512GB
 • Procesorius – Snapdragon 730, Adreno 618
 • Kamera (selfie) – 32 MP, f/2.2 diafragma, 26mm (plataus kampo), 1/2.8″, 0.8µm, HDR
 • Kameros (pagrindinės)Pirma kamera > 64MP su f/1,8 diafragma, 1/1.72″, 0.8µm (plataus kampo), PDAF. Antra kamera > 12MP f/2,2 diafragma (ypač plataus kampo). Trečia kamera > 5MP su f/2,4 diafragma (makro). Ketvirta kamera > 5MP f/2,2 diafragma (gylio). LED blykstė, Panorama, HDR. Vaizdo įrašymas > UHD 4K (3840 x 2160) @30fps. „Slow motion“.
 • Stereo garsiakalbiai – Nėra
 • Audio jungtis (3,5 mm) – Taip, yra
 • USB jungtis – C tipo, 1,0
 • Navigacija – GPS, A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO
 • Sensoriai – pirštų antspaudų (po ekranu), akselerometras, gyroskopas, geomagnetinis jutiklis, holo jutiklis, RGB šviesos jutiklis, artumo jutiklis
 • Įkrovimas – greitas, 25W
 • Baterija –  4500 mAh
 • Programinė įranga – Android 10.0, One UI 2
 • Korpusas – vidinis plastikas, galinis dangtelis plastikas
 • Kita – Bluetooth 5.0, NFC, FM radijas
 • Spalvos – Prism, Crush Black, Silver, Blue, Pink
 • Svoris – 179 g
 • Matmenys – 163.6 x 76.0 x 7.7 mm
 • Pristatymo data – 2019 gruodis. Prekyboje pasirodė – 2020 m. sausio gale

 

Uždaryti komentarus