Peržiūrėta 2768
12

Korėjos milžinas, iš savo stovyklos pristatė išskirtinį, tartum šveicarišką peiliuką, vieną iš geriausių, aukščiausios klasės flagmaną, per visą savo istoriją ….. aha 🙂 🙂 🙂 . Jau pamanėte, taip banaliai?

Apsieisiu be „nuvalkiotų“ frazių, pagyrimų ir visokių standartinių įžangų. Paimsiu ir brūkštelsiu, paprastai. Žinot, papasakosiu taip, tartum šią apžvalgą skaitytų mano geras draugas, kuriam ir parašau šią  istoriją. Išsipasakosiu, tartum tau mano drauge rūpėtų 🙂 , kaip man sekėsi su šiuo telefonu, visus tris mėnesius. Ką gi, pradėsiu.

Pradėsiu iš toli. Kiekvieną kartą, telefono keitimas – pirkimas, man yra malonus reikaliukas. Nesu iš tų, kurie kas pusmetį keičia nauju  ir ne iš tų, kurie  pirmą pasitaikiusį perka. Negalvoju apie naujo telefono įsigijimą tol, kol mano turimas galutinai nesugadina kokio reikalo arba pats nesugenda. Visų pirma „šaibų“ gaila ir naujo telefono įsigijimą investicija nepavadinsi. Tarnavusį, man ilgą laiką, „Samsung Galaxy S9+“ sudaužiau nepataisomai.

Taigi, pribrendo laikas įsigyti naują. Kaskart renkantis telefoną, man „galva pradeda suktis“. „Samsung“`ą, „Apple“, „Huawei“ ar „ant“ „Xiaomi“ persimesti? Visada norisi išbandyti, ką nors naujo. Bet esu iš tų, kurie babkes moka, už tai, kuom naudosis. Nesu vieno ar kito gamintojo funboy, tik noriu, kad perkant telefoną jame būtų viskas geriausia, ką galiu tą dieną nusipirkti už pinigus. Taip, norisi geriausio telefono. Iš pradžių, telefoną pradedu rinktis gal ir emocijomis, bet vėliau įsijungia sveikas protas, kai užduodu sau pagrindinį klausimą: „kuom jis palengvins mano rytojų“?

Prieš telefono įsigijimą apmasčiau daugelį dalykų ir jau buvau pasiryžęs įsigyti su 5G, bet kol kas, jis pas mus neveikia. Šeimoje naudojamės įvairių gamintojų telefonais: „Samsung“, „Apple“, o ir pats ne iš pasakojimų žinau tiek „Android“, tiek „iOs“, jų pliusus ir minusus. Šiandiena pasilieku vis dar su „Android“. Apmąstęs telefonų privalumus ir trūkumus, dėmesį patraukė ką tik (tai buvo prieš 3,5 mėn.) prekyboje pasirodžiusią „Samsung Galaxy Note 10“ seriją. Šį kartą pristatytos dvi versijos. Žino „Samsas“, kaip šaibas daryti.

„Samsung Note“ serijos telefonas, jau ne pirmas mano gyvenime. Nebandysiu slėpti simpatijų „Note“ serijai, patiko. Turėjau patį pirmąjį „Note“, kuris tais laikais rankoje atrodė nesveikai didelis, tad po jo, keletą metų pirkdavau mažesnius. Tada pasirodė „Note 4”, kuris tais laikais man atrodė, kad viskas, tobulėti nebėra kur 🙂 . Tada, vėl mažesni, ir štai aš vėl į „Note“ seriją grįžtu. Pavadinčiau lengva priklausomybe 🙂 .

Na štai, aš jau parduotuvėje ir mano rankose abu variantai. Mažasis „Samsung Galaxy Note 10“ ir didysis „Samsung Galaxy Note 10 Plus“. Jų skirtumų čia neaprašinėsiu. Mano pasirinkimas didysis „Samsung Galaxy Note 10 Plus“, juodos spalvos. Na o dabar viskas apie jį.

Išsirinkau juodos spalvos, nes naujos, ryškios spalvos su įvairiausiais perėjimais, vadinamomis pašvaistėmis, ne man. Sutinku, mada daro savo, bet nesinori iš toli blizgėti. Išsirinkau vyrišką variantą, tuo labiau, kad mažiausiai teplus, mažiausiai pirštų antspaudai matosi. Taip, merginos juoda spalva nesužavėsi, ne automobilis, bet man to ir nereikia, aš jau užimtas 🙂 .

Pirmas įspūdis –  man euforija, telefonas ledas. Viskas idealu, tik neprivažiavus namų, jau teko naują pirkinį „gaudyti“, kaip žuvį mėginančią patepti slides atgal į vandenį. Slidus labai, gerai kad viskas automobilyje. Viskas laimingai 🙂 . Mintyse „Samsung“ui padėkoju, už užklijuotą plėvelę ant ekrano, kuri tarnauja iki šiol ir gelbėja ekraną nuo susibraižymų. Dėkliukas, maniau, ne man, neturėjau nei vieno telefono, kuris būtų nešiojamas dėkliuke ir šį kartą žiauriai klydau.

Euforijai atslūgus, pradedu viską kruopščiai apžiūrinėti, gilintis, pradedu naudotis.

Išvaizda, jei pasakysi, kad tai nesvarbu, tavęs nesuprasiu. Tarsi likusias dienas leidi pensininkų namuose, kur tau svarbiausia, kad laiku pakeistų „pampers“ą ir svarbiausias dienos šūkis: „o, šiandien vis dar gyvas“ 🙂 . Man malonu kasdien matyti ir naudotis gražiu daiktu, kuris man patinka, išorė man svarbi. Dizainas patinka, išliko šiai serijai būdingi bruožai ir dvasia, tik trūksta kažkokio menkniekio, kuris leistų išsiskirti iš kitų telefonų gausos. Rankose, jei be dėkliuko, tai nepasakyčiau, kad patogus, tačiau jokio diskomforto, tik gal truputėli per plonas. Susitaikiau ir pripratau prie pokyčių išorėje, nes įpročiai buvo kitokie, naudojantis ankstesniu telefonu.

Nebeliko ausinės – garsiakalbio ertmės, todėl pokalbio metu garsas sklinda tiesiog iš ekrano. Tik nepergyvenkite, aplinkiniai tikrai nieko negirdės. Šoniniai garso ir įjungimo mygtukai perkelti į kitą, į kairę pusę. Bet nieko baisaus, jeigu išmokau Londone vairuoti, tai čia – menkniekis, priprantama. Dabar, po trijų mėnesių naudojimosi, manau, kad labai patogu. Ir atskiras respect už „BIXBI“ mygtuką, kuris yra ir įjungimo, ir galimas, kaip pasirinktinos funkcijos mygtukas, pagal poreikį, asmeniškai. Nebeliko 3,5 mm jungties, ir jos nebuvimas man ne problema, nes komplekte įeina ausinukai su USB C tipo jungtimi, tad jokių blogų emocijų. Bet jei turi įsigijęs geras laidines ausines, teks perėjimui piniginę pakratyti. Per keletą dienų pripratau ir prie selfie kameros skylutės, kuri pradžioje pasirodė kiek neįprasta. Ekranas padengtas oleofobine danga, kurios dar neturėjau galimybės išbandyti, nes telefonas vis dar su plėvele. Tiesa, naudojant šoninio ekrano funkciją, jaučiu plėvelės kraštą.

Galinę telefono dalį, dizaino šedevru nepavadinčiau. Galinių kamerų blokas pakeitė vietą, lyginant su ankstesniu „Samsung Note 9“, o šiaip viskas labai jau standartiškai ir įprastai. Įspūdis toks, kad supanašėjo su kitų gamintojų telefonais. Tiek priekinis stiklas, tiek galinė dalis yra apsaugoti „Gorrila Glass 6“ apsauga. Liko ir dalykų, kurie visai nepasikeitė, tai IP68 apsauga nuo dulkių ir vandens.

Ir dar, jei dėkliukas ne tavo draugas, tai gal įskilęs mano telefono kameros stikliukas privers tave susimąstyti, nuostolis 70 €, pagal autorizuoto serviso įkainius. Telefoną saugojau, kaip savo akį, bet suvedžiau galus, kad buvau papuolęs į gerą vakarėlį, tad įskilusį kameros stikliuką, jam ir nurašiau 🙂 . Bet šiandien, vis dar užsispyrusiai, be dėkliuko. Apibendrinant išvaizdą, nematau chaltūros požymių, tipinis šios serijos konservatorius.

Visada įsigyjęs naują telefoną, padarau nedidelį ritualą – „stress testą“: pabaksnoju, palankstau, pakratau, kruopščiai apžiūriu, kaip surinktas (primenu, kameros įskilimas nesusijęs su „stress testu“ 🙂 ). Viskas idealiai, išskyrus kratant, girdimi barškantys garso ir įjungimo mygtukai, bet čia jau pavadinčiau prisi…. 🙂 . Tačiau tam ir rašau, kad viską žinotum.

Ekranas

Ekranas spalvotas ir gražiai rodo 🙂 . Neužtenka? Tada skaityk toliau. Tai didžiausias telefono ekranas, kurį man teko, kada nors, matyti ir turėti. Šiame „Galaxy Note 10 Plus“ ekranas yra Infinity-O, Dynamic AMOLED, palaikantis HDR10+, beveik 7 colių. Šiuo metu, tai vienas didžiausių ekranų telefonų rinkoje. Manau, 7 colių ekrano dydis ateityje taps įprastu. Aišku, ne visi nori tokios „lopetos‘, bet man tai žiauriai lipo. Šių dienų „trend‘as“ – lenkti ekranų kraštai, kam jie reikalingi, iki šiol neįkertu, turbūt daugiau dėl dizaino, nei iš praktinio reikalo. Neramino tie lenkti kraštai dėl netyčinių suveikinėjimų, netyčinių pasispaudimų. Ir atvirai, per visą naudojimosi laikotarpį, nei vieno, pakartosiu nei vieno netyčinio suveikimo, afigiet 🙂 . Neįsivaizduoju, kaip jiems tai pavyko padaryti. Ekrano rėmeliai dar labiau sumažėjo, tarsi ekranas dengtų visą paviršiu, visu 100%. Rėmelių sumažėjimas įnešė ir pakeitimų, priekinė kamera atsidūrė viršuje per vidurį, tartum ekrane būtų išgrežta skylutė. Po trijų mėnesių naudojimosi, jos jau nebematau, neužkliūna. Ekrane įmontuotas ultragarsinis pirštų antspaudų skaitytuvas. Iki tobulumo jam stipriai trūksta, „kreivokai“ dirba. Iš 10 kartų, plius – minus tris kartus „grybą pjauna“, o ir atrakinimo greičio reikėtų. Su „Android 10“ atnaujinimu, galvojau bus happyend`as, bet taip ir liko nepatobulėjęs. Kas dėl ekrano veikimo, jo jautrumo – idealu. Taip pat yra tokia funkcija „lietimo jautrumas“, kuri reikalinga, jei užklijuotum ekraną apsaugine plėvele ar stikliuku, tada ji pasitarnauja idealiam veikimui. O ekrano nuotraukas (print screenus) daryti tapo dar papraščiau, jokių mygtukų spaudinėjimų, tiesiog delnu perbrauki per ekraną. Dvigubo ekrano funkciją įvardinčiau, tartum žinojo, ko man reikia. Tai suteikia galimybę vienu metu daryti kelis darbus, pvz.; kaip aš dabar, žiūriu „Youtube“ ir „Facebook – e“ aktyvuoju skelbimus.

Ekranas palaiko FHD+ ir WQHD+, tarp kurių jokio skirtumo nepastebėjau. Naudojimasis saulėtą dieną – super, jokių priekaištų, tartum naktį, viskas ryškiai, net iš visų kampų žiūrint į ekraną, viskas matosi tobulai. Palaiko ir „Always on“, kuris telefonuose jau ne naujiena. Privalumas, ilgai žiūrint į ekraną akys nenuvargsta. Atsirado ir „juoda tema“ (Tamsos režimas), kuri mano naktinėjimams idealiai tinka. Ką ir bekalbėt, paminėsiu tik tai, kad „Galaxy Note 10 Plus“ buvo apdovanotas „DISPLAYMATE“, už geriausią 2019 m. telefono ekraną. Reikia pamatyti kaip jis rodo, nes visų jausmų neperduosiu. Tiesa yra kur tobulėti. „Prisitaikantis ryškumas“ ne idealus, kreivokai veikia. Yra ir dalykų, kurių nelabai suprantu ir kyla keletas klausimų. Kodėl ekranas negavo nors 90Hz palaikymo, kodėl selfie kamera ne po ekranu ir t.t. Nujaučiu, kad paliko „Note 11“. Taip taip, dar pamiršau išvardinti visus ekrano tech. parametrus, juos rasi straipsnio gale.

Priekinė kamera

Renkantis telefoną, kameros – vienas iš trijų savrbiausių kriterijų, po geležies ir ekrano, bent jau man. Pradėsiu nuo „išgrežtos skylutės“ – priekinės kameros. Ji čia viena 10 Mp, geba filmuoti 4k raiška ir gali naudoti telefono atrakinimui. Retsykiais gadindavo nuotaiką, nesuveikdavo, bet po „Android 10“ atnaujinimo dirba idealiai. Prisipažinsiu, priekinę kamerą įsijungiau tam, kad ką nors apie ją parašyčiau 🙂 , nes priekinės kameros, dėl manęs, gali ir nebūti, nepasigesčiau. Įsijungiau, pažaidžiau, patiko, tiek foto, tiek video ir kai kurias funkcijas vis dėlto norėčiau išskirti. Pradėsiu nuo foto ir vieną iš pirmųjų paminėčiau „Naktinį režimą“, nes fotografuojant net ir visiškoje tamsoje, padaro foto, kurioje eina suprasti kas nufotografuota. Kai blogas apšvietimas norėtusi geresnės kokybės, nes tikrai trūksta ryškumo, detalizacijos. Dienos metu, šviesoje „prisiknisti“ prie kokybės negaliu, viskas tinka. „Instagram“ žvaigždutėms, manau, patiks sulieto vaizdo filmavimo – fotografavimo galimybė, bet čia šiek tiek trūksta iki tobulumo. Visus „Emoji“, „Bitmoji“ ir „Dudle“ priskirčiau vienam kartui, pabandai ir pamiršai, nebent turi labai daug laisvo laiko, o internetas tavo telefone atjungtas 🙂 . Tada narplioji visus telefono užkampius, kuriuose niekada nebuvai užklydęs. Bet visus tokius juokelius su priekinės kameros galimybėmis prisimenu tik linksmame vakarėlyje, draugų kompanijoje.

Galinės kameros

Jeigu priekinę kamera įsijungiu tik, kad apie ją kažką parašyti, tai galines – pagrindines naudoju ir kuo toliau tuo daugiau. Nesu ežiukų ar gėlyčiu fotografas, daugiausia fotoaparatą įjungiu darbiniais reikalais ir mėgėjas filmuoti, kai net neįtaria, kad jį filmuoju 🙂 .

Pradėsiu nuo pačių kamerų modulių, kurie čia keturi. Jie tokie patys, kaip ir “Galaxy Note 9” ir “Galaxy S10”, neskaitant TOF modulio kurio pastarieji neturi. Pradėsiu nuo techninių duomenų, nes be jų čia jau niekaip. Ir taip pradėkime nuo viršaus į apačią.

 • 16MP su f/2,2 diafragma, ypač plataus 123° kampo, palaikantis “Super steady” funkciją
 • 12MP su kintama diafragma f/1,5 – f/2,4, su 77° matymo kampu, 2x optinis priartinimas, OIS optinė stabilizacija
 • 12MP su f/2,4 diafragma, tele-objektyvas, 45° matymo kampas, OIS optinė stabilizacija
 • VGA DepthVision

Be visų išvardintų tech. parametrų, išskirčiau begalę įvairiausių režimų, nuo “Instagram” iki “Profesionalus”, kurių valdymą gali patogiai susidėlioti. Fotografavimo metu šiek tiek reikės priprasti – įvaldyti kameros valdymą, nes man dar iki šiol norint fotografuoti dažnai persijungiu į kitą režimą arba įjungiu priartinimą. Be jau įprastų dalykų, atsirado ir naujų galimybių – nustatymų. Atsirado “Geriausio kadro” pasiūlymas, kai telefono ekrane atsiranda patarimas, kaip laikyti telefoną, kad gautusi idealus kadras, „Zoom Audio“ funkcija, kuri filmuojant sugeba įrašyti tik tuos garsus kuriuos tu nori. Atsirado „Super Steady” optinė vaizdo įrašų stabilizacija, kuri filmuojant net ir bėgant įrašys  taip, tarsi lygiame kelyje važiuoji 🙂 . Portreto režime gali išsirinkti filtrą, kuris pagražins tavo veidelį. Atsirado TOF kamera, kuri reikalinga sulietam fonui išgauti ir tuo pačiu gylio – atstumo matuoklis. Tiesa norint, kad telefonas pradėtų atstumą matuoti, reikės „Quick Measure“ programėlę parsisiųsti ir nepervertink „metro“ galimybių, veikia tik iki 2,5 m. Visą tai jis sugeba dirbtinio intelekto pagalba. Visus „ANIMOJI“, „BITMOJI“ praleidžiu, jaunimui.

Man įdomiausia buvo, kokios kokybės nuotraukos gaunasi prie blogo apšvietimo ir tamsoje, tad pradesiu nuo nuo jų. Mano nuostabai prie blogo apšvietimo „Note“ susitvarkė idealiai, ko nepasakysi visiškoje tamsoje, kur dar pralaimi savo artimiausiam konkurentui iš Kinijos. Naktiniame fotografavime, kuriame nesvarbu ar įsijungęs „Nakties režimą“ ar ne, foto gaunasi šiek tiek per šviesios. Tas „pašviesinimas“ jautėsi ir senesniuose „Samsung“ flagmanuose. Priartinimo funcijos geriau nenaudoti, nes teks nusivilti. Auto fokusavimas atidirbo idealiai ir pliusas, kad neužknisa ilgas išlaikymas visiškoje tamsoje. Vienoje is foto matosi jūra, kurią fotografuodamas visiškai nieko nemačiau o nuotrauka gavosi mano manymu neblogai. Buvo visiška tamsa, tik jūros ošimas girdėjosi 🙂 . Priimsiu kritiką, kad nemoku fotografuoti. Naktinius foto palyginimus su konkurentais apeisiu. Pridedu naktinio fotografavimo albumą, galėsime komentaruose padiskutuoti 🙂 .

Dienos metu vaizdelis visiškai kitoks ir tai nenuostabu. Šiais laikais, net vidutinės klasės telefonai prie gero apšvietimo daro tokias nuotraukas, tartum koks flagmanas. Mano „Note“ šviesoje (be zoom) susitvarkė idealiai, foto ryškios, detalios, spalvos sodrios, vaizdelis natūralus. Prie blogesnio apšvietimo gražu, tačiau jaučiamas lengvas vaizdo pagrąžinimas, dirbtinio intelekto dėka. Deja ir vėl, jei naudoji skaitmeninį priartinimą, kokybės nebegauni, net dirbtinis intelektas nepadeda. Pagrindinis 12MP objektyvas su kintama diafragma ir optiniu vaizdo stabilizavimu dienos šviesoje ar prie blogesnio apšvietimo tvarkosi idealiai, nuotraukose spalvos natūralios, detalumas puikus. Ypač plataus kampo objektytyvui su 16MP su 123° apžvalgos kampu sutalpintam vaizdui jokių priekaištų. Atsiradusi naujiena, TOF kamera, foto padarys ne tik įdomesnę, bet ir sugebės daiktą 3D formatu nuskanuoti, kurį galėsi pramogoms panaudoti, nes iki komercinio naudojimo žiauriai dar trūksta. Apie kiekvieno modulio atskirą veikimą ir galimybes neišsiplėsiu, pridedu nuotraukų galeriją, kurios darytos  panaudojant visus kameros modulius, tad ivertink pats.

Ir kaip gi be video. Pirmu reikaliuku isskirčiau „Super Stady“ funkciją, kurią isijungus vaizdas, tarsi filmuotum su specialiu stabilizatoriumi, tad ir drebančios rankos ne problema. Atsirado galimybė filmuoti video su „Sulieto vaizdo“ fonu, pridėti įvairių efektų, bet dar šiek tiek reikia pasitempti. Filmuojant geraja prasme nustebino garso įrašymo kokybė, o įjungus garso priartinimo funkciją „Zoom-In mic“ pasijaučiau tarsi slaptas agentas su specialia įranga per atstumą galintis įrašyti pokalbį. Telefonas gali filmuoti 4k UHD / 60 kadrų / s,  bet be „Super Steady“. Ją įjungus vaizdo kokybė belieka FHD. Nedaug trūksta ir blogeriams nebereikės jokios kitos įrangos, užteks tik telefono. Atsirado ir video redaktorius, kuriame visą nufilmuotą medžiagą gali karpyti, montuoti, įterpti muziką, pridėti įvairių efektų, sujungti atskirus klipus, ir netgi pridėti subtitrus. Su tokiomis galimybėmis tarsi režisierius, tereikia tik fantazijos.

 

Visokių kompanijų kamerų įvertinimus apeisiu, jokios naudingos informacijos tau neduos.

Apie kameras, jų kokybę ir palyginimus manau būtų galima rašyti be sustojimo, bet brūkštelėjau apie tai, kas man buvo įdomu. Ir kamerų aprašymo pabaigai: profesionalios įrangos naudojimas automatiškai nepadarys tavęs profu“ 🙂 . Fotografuoti, pagauti emocijas, surasti tam tikrą įdomesnį kampą, sudėlioti spalvas, cielas menas 🙂 .

P.S. Visos nuotraukos darytos jau su įskilusiu kameros stikliuku.

Geležis

„Samsung Exynos 9825“ procesoriaus architektūra liko tokia pati, kaip „Exynos 9820“. Du branduoliai M4 po 2.73 GHz, du branduoliai A75 po 2.4 GHz ir keturi Cortex A55 po 1.9 GHz, LDDPR4.  Skirtumas tik tame, kad „Exynos 9825“ pagamintas 7 nm technologija ir turi nedidelius patobulinimus A75 branduoliuose.

Ar tu dar čia? Dar skaitai? Manau, tau nebus labai įdomu skaityti CPU struktūras ir, manau, tau visiškai pofik kiek branduoliai turi tranzistorių. Tad praleidžiu visą šitą.

Bendram išprūsimui tik paminėsiu, kad šiame modelyje procesoriai būna skirtingi, dviejų gamintojų. „Qualcomm Snapdragon 855“, kurie skirti JAV ir Kinijos rinkoms ir „Samsung Exynos 9825“ skirtas EU ir sekančioms rinkom. Kodėl taip yra? Manau, kad „Exynos“ procesorius gamina pats „Samsung“`as ir jie apsieina pigiau. Tačiau, paskutiniu metu galima įžvelgti perspektyvą, kad visi „Samsung“ flagmanai turės „Snapdragon“ procesorius ir kad visa šita istorija su „Exynos“ procesoriais nebeilgam. Bet čia tik mano nuomonė.

Iš savo patirties, šių minimų procesorių skirtumų negaliu nupasakoti, nes „Snapdragon“ telefono rankose neturėjau. Tačiau nuojauta sako, kad „sunkiuose“ žaidimuose „Snapdragon“ pastumtų „Exynos“, ne tik produktyvumu, bet ir grafikoje. Testuose „Exynos“ procesorius vienur daugiau, kitur mažiau kraunasi nuo „Snapdragon 855“. Nedėsiu ataskaitų su įvairių „Geekbench“ ir „AnTuTu“ testų rezultatais, nes tau šitie skaičiukai visiškai nieko neduos, o mano straipsnio „botanikas“ neskaitys. Kasdieniame mano naudojime, dar nebuvo, kad telefonas užkaistų, ar kažkur pradėtų stabdyti. Dėka 12GB darbinės atminties, UFS 3.0 ir patobulintos aušinimo sistemos, viskas veikia idealiai. Taip pat nerašysiu, kaip greitai vaikšto po meniu, ar naršo internete, vaikiškai atrodytų tokia info. Apibūdinant geležį, trumpai – raketa 🙂 . Aš kasdieniais veiksmais nesugebėjau apkrauti taip, kad būtų „užkibęs“ ar „užkaitęs“. Apibendrinant „9825“, tai lengvai paturbintas „9820“, kurį turi „Galaxy S10+“. Tad manau, su geležim ir pabaigsiu.

Programinė įranga

Pradėjus rašyti šią apžvalgą, vis dar „gyvenau“ su „Android 9“ ir keista, kad gamintojų nominuojamas flagmanu, o programinės įrangos atnaujinimus gavau vienas iš paskutiniųjų. Bet „anyway“, „Samsas“ pamalonino ir Šv. Kalėdas sutikau su „Android 10 UI 2.0“. Pradėjus ieškoti „kosminių pakitimų“,  taip ir nesuradau, arba nežinojau kur ieškoti. Išvaizdoje didelių pokyčių nepastebėjau, neskaitant, kad kai kurios įkonėlės tapo gražesnės. Atsirado daug nustatymų:  kontrolės duomenų apsaugai, baterijos įvairiausių nustatymų ir dar daugybė nedidelių patobulinimų, animacijos. Labai daug smulkmenų, kurios nelabai užkabins. Tačiau, viskas ką matau – patinka, veikia gerai. Pokyčių, geresnio veikimo – neįžvelgiu, nes ir prieš tai operacinė veikė puikiai. Taip ir po atnaujinimo, viskas dirba idealiai. Visą atnaujinimą prilyginčiau, nuėjimui į grožio saloną pasidaryti manikiūrą 🙂 .

Reikia padėkoti, kad su atnaujinimu neatkeliavo kokios nors „nesąmonės“, kurias gamintojas spręstų naujomis Beta versijomis. Pagrinde tikėjausi, kad bus „pataisytas“ pagrindinis nesklandumas, pirštų skanerio nesuveikimas, bet teko nusivilti 🙁 . Apie patį „upgrade“ kaip ir viskas.

Toliau apie operacinę, jos veikimą apskritai. Paprašius gamintojo oficialiai suteikti galimybę testuoti  Beta versijas, tapti „DEVELOPER“, atsakė, kad mūsų regionas tokios galimybės neturi. Čia techniškai išsisuko ir nepasakė tiesiai, šviesiai …  . Nu ok, apsieisiu. Kas operacinėje sistemoje išryškėja labiausiai, tai, kad nemažai įdėta pastangų į veikimo stabilumą, duomenų privatumą ir sistemos apsaugą. Reikia pagirti, kad labai patobulėjo sistemos apsauga, kurią anksčiau galėdavai „nulaužti“. Pamiršus „Google“ ar „Samsung“ prisijungimo duomenis, kitaip sakant „account“ą, buvo galimybė visa tai apeiti. Nenaudojant jokios papildomos įrangos, tiesiog ilgiau „pakankinus“ telefoną,  maždaug 15-20 minučių. Dabar to padaryti nebeišeis. Atsirado „Samsung KNOX“ apsauga, kuri apsaugos nuo kenkėjiškų programų. Čia tartum slaptam agentui atsiranda galimybė užšifruoti savo duomenis, susikurti apsaugotą aplankalą, kuriame gali laikyti ne tik failus, bet ir apps`us. Netgi atsirado „Samsung Blockchain Wallet“ (kriptopiniginė), tik gaila, ji pas mus neveikia. „Nakties režimas“ – fantastika, čia veikia net kai kurios specifinės programėlės. Svarbu, kad viskas veika be „freez“, „lagų“ ir t.t. Ir dar, jei vis mąstai apie softo forsavimąroot, patarčiau astsisakyti. Viena iš pagrindinių priežaščių, garantijos praradimas, net jei kreipsiesi į servisą dėl visai kito gedimo, o programinę įrangą būsi atstatęs, softas bus perrašytas, išsisukti nepavyks, garantija bus panaikinta. Ir jei vis dar manai, kad turi per mažai nustatymų galimybių, o norisi valdyti savo telefoną daugiau, patarsiu kaip tai padaryti. „Nustatymai“ > „Apie telefoną“ > „Programos informacija“ >  du kartus spustelk  > „Sukurti numerį“ ir tu jau mini „Developeris“ 🙂 . Nustatymuose atsiranda „Kūrėjų parinktys“. Kontroliuok savo telefoną iki begalybės. Nedėkok, nereikia 🙂 .

S-PEN

Atsidūriau ten, kur „Note“ serija visus konkurentus kaip „Kuvalda“, vienu smūgiu ir į nokdauną, tai S-Pen. „Note“ telefonas be pieštuko, tartum automobilis be ratų. Pažįstu ne vieną „Note“ savininką, kuris stylusą naudoja, kaip fritiūrinę, išbando ir į spintą. Aš šiam pieštukui darbo radau, man jis tapo realiu ir nepakeičiamu pagalbininku. Vis daugiau jį naudoju ir mokinuosi su juo dirbti: redaguoti nuotraukas, kurti sketch, įdėjų vizualizacijai, viską darau S-Pen pagalba. Atvirai, keletą gerų įdėjų išsaugojau tik S-Pen pagalba. Manau, dirbantiems su skelbimų portalais, duomenų bazėmis, norintiems paversti nuotraukas įspūdingomis, S-Pen taps nepakeičiamu pagalbininku.  Jis dar turi begales valdymo funkcijų, kurios tikrai įdomios. Tai kamerų valdymas, rašymas ekrane, teksto atpažinimas – vertimas, paišymas 3D formatu, atpažįsta rašymą ranka ir paverčia tekstu, GIF paveikslėlių kūrimas, AR Dodle ir dar daugiau. Gali rasti ir  nustatymų gestais, tuomet telefonas taip pat valdomas S-Pen pagalba. Manau, S-Pen nepamainomas ir ypač pristatymuose, kur jo pagalba, tartum koks maestro S. Sondeckis, rankos mostais gali tapti virtuozu. Galų gale, net jei esi visiškas medis, S-Peno ir „Penup“ programėlės pagalba gali pramokti piešti. Mokyklose sąsiuvinių nebereikia, kiekvienam po „Note“ 🙂 ! Kasdienybė su S-Pen tampa spalvingesnė, įdomesnė ir kūrybiškesnė, saviraiškai ribų nėra. Yra begalės įdomių apps`ų, kurie skirti piešimui, nuotraukų redagavimui ir pramogoms, kur S-Pen pagalba galite kurti tikrus šedevrus, tik nevaržykite fantazijos. Bet „pieštuko“ neapgausi ir jei jį bandai priverstinai naudoti, specialiai jam ieškoti darbo, nieko nesigaus, užknis jis tave, pamirši jį. Nenoriu priskirti savęs prie „kūrybiškų asmenybių“, bet stylusas ne kiekvienam, tai turintiems šiek tiek meninio polėkio 🙂 . S-Pen turi kažkokią magiją, jis traukia. Tiesa pamiršau, pagalvota ir apie išsiblaškiusius, dažnai ką nors pamirštančius. Pieštuką bus sunku kur nors palikti, telefonas primena, kad jis ne savo vietoje. Apie tech. parametrus nebesikartosiu.

Garsas

Gyvenime yra nemažai dalykų be kurių būtų sunku gyventi, kas padeda atsipalaiduoti, praskaidrinti nuotaiką ir atstoja žalingus įpročius (Veryga maladec 🙂 ). Vienas iš tokių dalykų, žinoma, muzika. Užtenka valandikę paklausyti melodijos, o jei dar minant dviratį – kaifas. Kiekvienas rytas prasideda muzika, dažniausiai įsijungus radiją ir čia didžiausi pagyrimai stereo garsiakalbiams ir „Dolby Atmos“ sistemai. Fantastika, nieko geriau telefone nesu girdėjęs, jausmas toks, kad „Samsung Soundbar“`a į namus būčiau parsitempęs. Žiūrint video, klausantis muzikos jaučiamas lengvas vibravimas, suteikiantis jausmą, tarsi visas veiksmas telefone vyksta gyvai. Vibro nustatymų čia tiek daug, kaip batų parduotuvėje batų. Tačiau nelabai prilipo garsas ausinukuose, neskaitant to, kad jie „AKG“ ir įjungta „Dolby Atmos“ funkcija. Nepadeda ir trečiųjų šalių apps`ai, nes man garsas turi būti toks, kad ausys neištvertų garsiausio levelio. Bet gal per daug iš telefono reikalauju, paliekam ir sakom, kad tinka.

Pramogos – žaidimai

Nors prie pramogų priskirčiau daug įvairių funkcijų, tačiau brūkštelsiu apie žaidimus. Telefonas be pramogų, be žaidimų, tai ne telefonas. Nesu užkietėjęs žaidėjas, tad žaidimus telefone dažniausiai žaidžiu, kai tenka prastumti laiką. Šį kartą, žaidimai parūpo ne dėl laiko praleidimo, bet juose išbandžiau ko yra vertas “Exynos” procesorius su visais jo tranzistoriais 🙂 . Norėjau išbandyti “Google Stadia” ir “PlayGalaxy Link”, bet mūsų regione jie vis dar neveikia, teks palaukti. Bet užteko “Fortnite” ir “Asphalt 9”, kaip reikiant pasismaginau. Naudojant žaidimus telefone juntamas nedidelis šilumos pasikeitimas, tačiau taip ir turi būti. Negaliu įvertinti ir palyginti, kaip “Note” veikia žaidimuose su “Snapdragon” procesoriumi, tad praleidžiu. Prie žaidimų nepraleidau visos dienos, tad kas būtų ir kaip telefonas reaguotų pvz.; po 5 – 6 žaidimo valandų, tikrai negaliu atsakyti. Tačiau žaidžiant įdomesnius, sudėtingesnius žaidimus, ne pro šalį „Glap“ joystikas. Kadangi žaidžiant rankomis yra uždengiami  stereo garsiakalbiai ir prarandama garso kokybė, kas labai svarbu gamer`iams. Na, kadangi aš ne gamer`is, tai man joystikas nebūtinas. Trumpai, telefonas susitvarkė idealiai, jokių strigimų ir “laginimų”, žaidimus varto idealiai.

Įvairūs

Brūkštelsiu apie keletą funkcijų, kurios labai patiko ir manau, tau bus įdomu sužinoti. Ne, nerašysiu, kaip per TV galite žiūrėti telefone esantį turinį. Labai patiko, viena iš paskutiniųjų koloboracijų su “Microsoft”, kur “Note 10” serija gavo nuotolinį telefono valdymą per PC. O vienas iš labiausiai neįvertintų dalykų, mano nuomone, tai “BIXBY” 🙂 . Čia jis patobulintas ryškiai. Atsirado “BIXBY Routimes”, kurio pagalba galima “išmokinti” “savo „Note”  tam tikrų dalykų, geba atlikti veiksmus be savininko įsikišimo. “BIXBY Routimes” gali: tam tikru laiku įjungti ar išjungti “Nakties režimą”, krovimo metu gali įjungti tam tikrą ekrano užsklandą ir garso režimą, automatiškai atidaryti tam tikrą programą nustatytu laiku ir dar daug kitų valdymo funkcijų, kurios palengvina kasdienybę.

Įkrovimas

Gaila, kad negaliu vizualiai pademonstruoti, kaip man „atsidarė stalčius“, to nesuvaidinsi 🙂 . Tokia reakcija buvo, kai pirmą kartą pastačiau telefoną krauti. Per 5 min. įsikrovė 15%. Vis dar naudoju laidinį pakrovėją, nes Kalėdų senelis mano prašymo dėl bevielio įkrovėjo neišgirdo 🙂 . Telefono komplektacijoje yra 25W greito įkrovimo adapteris, bet galima įsigyti ir 45W, kur įkrovimas dar greitesnis, tik nepagalvokite, kad dvigubai. 45W adapterio komplekte įeina ir atskiras USB laidas, kuris skiriasi nuo esančio telefono komplekte. Jei nuspręsite tai įsigyti,  jums apsieis nepigiai, įkroviklio kaina ~ 40 €. Jei „užknisa“ laidai, yra galimybė jų išvengti, įsigijus belaidį įkroviklį – stovą, bet minėto greičio nebus, tik 15W. Komplektacijoje esantis pakrovėjas,  mano telefoną, nuo 0% iki 100% įkrauna per 1h. Laukiu kol šiais metais „Samsas“ išleis 45W bevielį įkrovėją – power banką ir kai tik pasirodys prekyboe, bus mano, nelaukiant Kalėdų 🙂 . Telefonas turi ir reversinio įkrovimo galimybę, tad „Galaxy Buds“, „Galaxy Watch“, gali tiesiog įsikrauti tiesiai iš telefono, žiauriai gerai, jei tokiais priedais naudojies. Tiesiog telefonas tampa power banku. Mano manymu, jei darbas nesusijęs su „kėdės trinimu ofise“, power bankas – pirmas priedas, kurį turi įsigyti.

Baterija

Viena sąlyga – išlaikyti visą dieną, priešingu atveju, raudona kortelė 🙂 . Kortelės neprireikė, susitvarko “ore”. Sakyčiau taip plius, minus atlaiko parą, pusantros. Bet parą atidirba nesukčiaudamas. Aš asmeniškai, pokalbių daug neturiu, per dieną apie valandą, visas veiksmas “online”. Pagrinde naršymas internete ir bendravimas  per “messenger”, toks darbas. Įsijungus „Nakties režimą“ gali prailginti baterijos gyvavimo laiką. Taip pat galima susidėlioti – optimizuoti nustatymus, susidėlioti ekrano režimus ir t.t., kurie dar prailgins baterijos laikymą. Yra tų būdų, kaip prailginti gyvavimą. Neturiu bevielių ausinukų, laikrodžių, kuriuos galėčiau įkrauti reversiniu, belaidžiu būdu, nes toks energijos švaistymas, neleistų baterijai išlikti “gyvai” iki vakaro.

Kaina

Mano drauge, jeigu esi statistinis „Xiaomi“ naudotojas, šią skiltį rekomenduočiau apeiti. Atvirai, pamatęs kiek kainuos mano norimas „Galaxy Note 10 +“, keramine versija su 1 TB atmintimi, atrodžiau, kaip per „Teslos Cybertruck`o“ pristatymą, nežinojau juoktis ar verkti. Rimtai, kokią minutę buvau lengvame šoke 🙂 . Bet per laiką susitaikiau. Savo norams nuleidus kartelę, apsiribojau 256 GB atmintimi ir be jokių keramikų. Taigi, prasidėjus prekybai kaina startavo nuo 1100 €. Imu tik oficialius pardavėjus. Pridedu ataskaitą. Kas dėl neoficialių pardavėjų kainų, nekomentuosiu, nes perkant iš neoficialių pardavėjų yra rizikų, kurias aprašysiu atskirame straipsnelyje.

2019. 08. – 2019. 01. 10. Samsung Galaxy Note 10 Plus mažiausių kainų istorija

Kol rinkau informaciją apie telefoną ir ruošiausi pirkti, užtrukau mėnesiuką, tad pavyko sutaupyti 100 € ir finiše jis man kainavo 1K €. Ir taip, šiandieną už lango sausio 10 d., nuo prekybos pradžios „Note 10+“ „pametė“ 160 € (kalbu apie naujus), kaip man atrodo tai super. Kokia kaina bus vasario mėnesį, po naujų „Galaxy S20” flagmanų pristatymo, sunku ir prognuozoti, bet nereikia būti Nostradamu, kaina kris, tik neaišku kiek? Nebedaug liko laukti ir sužinosime.

Apibendrinimas

Pradėsiu D. Butkės dainos žodžiais: „ … Aš nežinau iš kur ta meilė…” 🙂 . Trumpai brūkštelsiu, kas pasikeitė mano gyvenime įsigijus „Note“. Didžiausias pokytis, kad  praleidžiu daugiau laiko su telefonu, nei anksčiau. Jis man tapo didesniu pagalbininku, nei iki šiol turėti telefonai. Palyginimus su kitų gamintojų flagmanais praleisiu, nes visų neištestavus, būtų nesąžininga komentuoti. Jei rimtai atsakant į klausimą, kaip tau “Note”? Atsakyčiau, kad yra menkniekių, kurie erzina, bet čia, kaip su moterimis, juk nepaliksi savo merginos kai ji su breketais 🙂 . Tačiau matosi, kad “Samsung” su kiekvienu “Note” artėja prie eurikos 🙂 .

Na ir ką gi, atrodo viską išsipasakojau, beliko įvertinti, parašyti pažymį turbūt būtų banalu. Didžiausi pliusai ir minusai. Pliusui tiktų vienas žodis – visuma. Minusai: slidus, didoka kaina, brangus remontas ir vos nepamiršau, silpnas kameros stikliukas 🙂 . Bet “Note 10 Plus” išrinkčiau 2019 metų geriausiu flagmanu!

Jeigu buvo įdomu užmesk LIKE. Ir iki kito karto!

 

Samsung „Galaxy Note 10 +“ techniniai parametrai:

 • Ryšys – 2G, 3G, 4G (LTE-A (7CA) Cat20 2048/150 Mbps). Palaiko 2SIM
 • Ekranas – Dynamic AMOLED, 6.8 colio (1440 x 3040), kraštinių santykis 19:9, HDR10+, Always-on display, Corning Gorilla Glass 6
 • Darbinė atmintis – 12GB RAM
 • Vidinė atmintis – 256GB arba 512GB. Palaiko atminties kortelę iki 1 TB
 • Procesorius – Exynos 9825  arba Snapdragon 855
 • Kamera (selfie) – 10 MP, f/2.2 diafragma, 26mm (plataus kampo), 1/3″, 1.22µm, Dual Pixel PDAF, Auto-HDR
 • Kameros (pagrindinės) – Pirma kamera > 16MP su f/2,2 diafragma, ypač plataus 123° kampo, palaikantis “Super steady” funkciją. Antra kamera > 12MP su kintama diafragma f/1,5 – f/2,4, su 77° matymo kampu, 2x optinis priartinimas, OIS optinė stabilizacija. Trečia kamera > 12MP su f/2,4 diafragma, tele-objektyvas, 45° matymo kampas, OIS optinė stabilizacija. Ketvirta kamera > VGA DepthVision
 • Stereo garsiakalbiai – Taip, yra. Dolby Atmos
 • Audio jungtis (3,5 mm) – Ne, nėra
 • USB jungtis – C tipo, 3.1
 • Navigacija – A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO
 • Sensoriai – pirštų antspaudų, akselerometras, gyro, proximity, kompasas, barometras. S-Pen > bluetooth akselerometras, gyro
 • Įkrovimas – greitas 45W, greitas Qi/PMA 15W, reversinis bevielis 9W
 • Baterija –  4300 mAh
 • Programinė įranga – Android 10.0, One UI 2
 • Apsauga – IP68 (vanduo, dulkės)
 • Kita – Samsung Pay, Samsung DeX, Bixby
 • Spalvos – Aura Glow, Aura White, Aura Black, Aura Blue
 • Pristatymo data – 2019 rugpjūtis

 

Rodyti daugiau
Uždaryti komentarus